Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » České plechové skříně mají široké využití

České plechové skříně mají široké využití

plechové dílenské skříně

Pravděpodobně si to ani neuvědomujete, ale s plechovými skříněmi se setkáváte od dětství až do dospělosti. Možná by se vám hodily i do domácnosti. Přestaňte na ně nahlížet jen jako na vybavení do dílen. Plech je doopravdy praktický materiál.

Poprvé jste plechové skříně viděli nejspíš ve škole. Používají se jako skříně na výkresy, mají speciální dlouhé šuplíky na papíry o velikosti až A0. Pamatujete si je z hodin výtvarné výchovy? Jestli ne, určitě si vzpomínáte aspoň na to, jaké skříňky jste měli v šatně. I ty bývají často plechové.

Proč jsou plechové skříně praktické?

Plechová skříň je velmi pevná, má vysokou nosnost. Plech se dá svařit do různých typů skříní – policových, zásuvkových, výkresových, šatních, skříň může být opatřena i vitrínou, posuvnými či roletovými dveřmi. Kromě toho se velmi snadno udržuje. Například dřevo je do mnohých provozů nepraktické, protože se lehce ušpiní, mohou se do něj vsáknout nejrůznější kapaliny. S plechem se vám toto nestane.

Skříně do domácích i firemních dílen

Hodně často se používají rovněž jako skříně do dílen, a to právě díky výše zmíněným vlastnostem. Můžete do nich bez problémů uložit veškeré své dílenské vybavení a pak ho ještě zamknout, aby se k němu nedostaly neoprávněné osoby.

Nechtěli byste si i vy udělat pořádek ve své domácí dílně? Dílenská skříň sice stojí několik tisíc korun, nicméně jde o investici na doživotí. Obzvlášť pokud sáhnete po skříni od českého výrobce, jakým je například Kovoartikl. Mimochodem, Kovoartikl vyrábí i jiné vybavení do dílen jako například stoly či dílenské vozíky.

Kde všude je ještě uvidíte?

S plechovými skříněmi se setkáte ještě ve zdravotnictví, kde se používají na léčiva či chemikálie, nebo ve výrobnách, kde slouží na schování PC před prachem a nečistotami. Existují i speciální plechové skříně na třídění pošty, pro hasiče, úklidové apod. Kdyby vás to zajímalo, jejich přehled najdete na webu výrobce Kovoartikl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *