Domů » Byla vám uložena neoprávněná pokuta? Pomůže dobrý advokát

Byla vám uložena neoprávněná pokuta? Pomůže dobrý advokát

Chybovat je lidské a chyby samozřejmě sem tam dělají i policisté či jiní pracovníci s pravomocí udělovat pokuty. Může se vám tedy stát, že je vám uložena pokuta zcela neoprávněně. Jste-li o tom přesvědčení, co vlastně můžete dělat?

Představte si například situaci, kdy zastavíte na ulici a zůstane dostatek místa pro projíždění oběma směry. Později se vrátíte k vozidlu a zjistíte, že máte za stěračem pokutu za špatné parkování. Mezitím totiž zastavilo i nějaké auto naproti a kvůli tomu už na silnici dost místa nezbývalo. Neměl by pokutu dostat spíš druhý řidič? Ano, v tomto případě je pokuta opravdu neoprávněná. Jenže co s tím?

Obraťte se na advokáta

V tomto případě vám pomůže například advokátní kancelář Praha JUDr. Zdeňka Koschina. Kromě jiného se totiž zabývá i správním právem, jež zahrnuje petice, přestupky a pokuty. Zastoupí vás ve správním řízení, bude stát na vaší straně a udělá vše pro to, aby získala, na co máte právo, nebo dokázala, že pokuta byla opravdu neoprávněná.

Ve výše uvedeném konkrétním příkladu je například důkazní břemeno na straně úřadu. On bude muset dokazovat, že jste zastavili jako druzí a byli jste to vy, kdo porušil pravidla pro minimální šířku (6 m na stání, 3 m na zastavení). Máte tedy reálnou šanci uspět a pokuty se zbavit. Bez profesionálního zastoupení advokátem to však bude složité.

Nebojte se žádat o pomoc advokátní kancelář

Dnes je běžné si řešení na všechny problémy vyhledat na internetu. Na internetu si kolikrát hledáme rady na právní otázky, tiskneme si odsud smlouvy. Příliš chytré to ale není, s právními záležitostmi byste se měli vždy obrátit raději na advokát. Advokát Praha JUDr. Zdeněk Koschin se svým týmem je připraven k vašim službám v oblasti práva rodinného, trestního, stavebního, občanského, daňového, obchodního, ústavního i pracovního. Neváhejte požádat o radu, vyplatí se to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *