Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jak by měla vypadat domácí pracovna?

Jak by měla vypadat domácí pracovna?

Fotografie: domácí pracovna

Nemusíte pracovat zrovna jako externisté, abyste měli domácí pracovnu. Občas je prostě nutné dokončit náročné pracovní úkoly doma. Mít svůj vlastní koutek s počítačem, naučnou literaturou a pohodlným kancelářským křeslem je snem snad každého z nás.

Domácí kancelář je nejlepší v samostatném pokoji, jenže většina lidí tolik štěstí nemá. Někdo si udělá svůj koutek v rohu obývacího pokoje anebo ložnice. Může se stát i to, že umístí kancelářský stůl s křeslem někde na chodbu.

Vše má své místo

Vycházejme z toho, že je domácí pracovna v pokoji, kde je dostatek místa na kancelářský nábytek, komfortní stůl a židli. Dalším problémem může být uspořádání vybavení, osvětlení a další dekorace. Pokud plánujete pracovat z domova, opatřete si kvalitní kancelářský stůl a křeslo. Jen díky pohodlnému sezení si zajistíte výborné výsledky a budete se do prostoru rádi vracet. Sedět na tvrdé židli není žádný med. To vydržíte možná pár hodin a získáte díky tomu jedině odpor k práci.

Jako v pravé kanceláři

Vybavte si pracovnu nábytkem, který je plně funkční. Při výběru stolu myslete na dostatečnou velikost. Nepatří na něj výhradně počítač anebo notebook. Na kancelářský stůl budete odkládat dokumenty, smlouvy a jiné potřeby. Klíčem k úspěchu je stůl s šuplíky a přihrádkami. Zásadní je také výška stolu a prostor na nohy. Kancelářské křeslo s ergonomickým tvarováním, područkami, otočným systémem a polohovatelnou opěrkou je trefou do černého. Nevybírejte výhradně očima. Design je důležitý, ale ne rozhodující.

Kam uložit dokumenty?

Nezanedbatelným požadavkem je kancelářská skříň a další nábytek na míru požadavkům. Od věci není ani knihovna a praktické police. Když budete mít ve všem chaos a nepořádek, výsledek práce bude žalostný. Neustálé hledání je k vzteku a k dobré náladě určitě nepřidá. Zamyslete se také nad osvětlením a umístěním stolu k oknu. Rozhodně si domácí kancelář nemalujte ostrými barvami, nýbrž uklidňujícími tóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *