Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » ZAHRADA » Bezproblémový provoz bazénu díky bazénové technologii a příslušenství

Bezproblémový provoz bazénu díky bazénové technologii a příslušenství

vágner pool, bazény

Abyste se mohli v bazénu koupat téměř celý rok, je třeba se o něho pečlivě starat. Nestačí pouze vybírat nečistoty z hladiny, nýbrž se také zaměřit na čištění dna a stěn bazénu, sledovat kvalitu vody. K tomu slouží řada přípravků a příslušenství. Jak se v nich orientovat?

Bazénová chemie je cestou k čisté vodě

O úpravu a správnou dezinfekci vody se postarají chlorové a bezchlorové přípravky, čistidla, tekuté fólie a flokulanty. Zamezí vzniku plísní, bakterií, řas a dalších choroboplodných zárodků. Péče o bazény se proto skládá z chlorových tablet či granulátu, nebo je možné použít bezchlorové aktivátory pracující na oxidačních účincích kyslíku. Drobné nečistoty a kaly ze dna bazénů vám efektivně odstraní flokulanty a vločkovače za spolupráce filtračního zařízení s pískovým filtrem. Stěny a dno bazénu Vágner pool jednoduše vyčistíte speciálními přípravky přímo určenými pro konkrétní bazénovou část.

Kvalitní technické vybavení je základ

Bazénová technologie obstarává celkový provoz bazénu včetně filtrování vody. Budete potřebovat bazénovou filtraci, čerpadla, vytápění, zařízení k úpravě bazénové vody atd. Každý druh bazénu má jiné požadavky na toto vybavení, specialisté na bazény vám poradí to nejvhodnější. Chcete-li provozovat bazén zcela bez starostí, pořiďte si jeho řízení pomocí dálkového ovládání nebo z vašeho telefonu či počítače. Jednoduše tak nastavíte filtraci, dávkování, osvětlení, ohřev atd.

Pro maximální požitek z koupání

Bazénové příslušenství je tu pro to, abyste si pobyt v bazénu co nejvíce zpříjemnili. Jistě vám přijdou vhod schůdky do bazénu, solární a klasické sprchy, protiproudy a další vodní atrakce, odvlhčovače, bazénové vytápění apod. Kolem každého bazénu by měla být protiskluzová dlažba, jež je k dostání jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *