Bali – exotická dovolená na ostrově bohů v Indonésii

Písečné pláže jako z pohádky, super vlny pro surfování, rýžová pole, hinduistické památky, divukrásná příroda, asijská kuchyně a cibetková káva vás omámí na dovolené na Bali. Ostrov ležící v Indonésii je nejzápadnější z Malých Sund a najdete ho mezi Jávou a Lombokem. Společně s dalšími ostrovy vytváří jednu z 33 indonéských provincií. Hlavním městem je Denpasar.

Pár informací na úvod

Půvabný ostrov přitahuje pozoruhodnou kulturou, hudbou, malbami, produkty z kůže, kovotepectvím i sochařstvím. První obyvatelé se objevili na ostrově kolem roku 2000 př. n. l. Jmenovali se australo-asiaté a pocházejli z Tchaj-wanu. Od pradávna se zde pěstovala rýže. Pověstný je zavlažovací systém terasových rýžových polí – Subak, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO stejně jako nádherné chrámy. Bali je sopečného původu a spatříte zde gigantický a posvátný vulkán Mount Agung. Turisty oslní četné ruční dílny, kultura, tanečnice, slavnosti, noční kluby, hinduistické šperky a písečné pláže ideální pro surfing.

Proč vyrazit právě na Bali?

Exotika je všudypřítomná. Bali, dovolená snů na Bali učaruje hinduistickými klenoty, atmosférou, náboženstvím, překrásnými chrámy. Lze zmínit chutnou asijskou kuchyni, kde nechybí rýže, tofu ani zelenina. Nutností jsou ochutnávky ovocných koktejlů, lahodných dezertů i cibetkové kávy. Pohled na terasovitá rýžová pole bere dech. Lidé zde nikam nespěchají a stále se usmívají, proto zde panuje pohoda. Nekonečně dlouhé písečné, lávové i kamenité pláže lákají k lenošení a koupání. Věhlasný je zlatý písečný koberec Kuta, v blízkosti jsou obchůdky i noční život. Nejvíce ho milují surfaři. Velkými atrakcemi jsou šnorchlování a potápění s želvami anebo magické balijské tance v barevných kostýmech. Vyrazte za exotikou s cestovní kanceláří DOVOLENÁ SNŮ. Spatříte netopýří jeskyně v Goa Lawa, okusíte surfing a navštívíte nespočet chrámů či svatyň.