Apple prodá za první víkend až 15 milionů iPhone 6s a 6s Plus?

Jestli tomu někdo vůbec věří nebo ne, kalifornské jablíčko takové ambice určitě má. Jelikož se mu loni podařilo během prvních pár dní po spuštění prodeje prodat přes 10 milionů kusů nového iPhone, letos to bude podle odhadů odborníků ještě víc. Co stojí za rostoucím úspěchem? Nejen trojrozměrný dotyk, ale i výrazně lepší hlavní fotoaparát s rozlišením 12 MPx. Novinka také dostala pevnější konstrukci a odolnější sklo Ion-X, které je podle slov Apple momentálně tím nejlepším v průmyslu. Podle analýzy společnosti Foursquare se má během tohoto víkendu prodat od 13 do 15 milionů iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Informoval web nypost.com, přičemž dodal, že data pocházejí od kupujících z originálních Apple obchodů z více než 100 zemí.

Za vše může Čína

Nutno poznamenat, že tak obrovské číslo bude mít však na svědomí i čínský trh, kde iOS smartphone odstartuje prodej mezi prvními zeměmi na světě. Jak naznačují první odhady analytiků, předběžné objednávky jen frčí. iPhone 6 a 6 Plus přišly do Číny až několik týdnů po zpřístupnění ve Spojených státech, což výrazně ovlivnilo první prodejní čísla. Apple má tak šanci prodat během posledního čtvrtletí tohoto roku, včetně silného prosince, až přes neuvěřitelných 77 milionů kusů obnovených iPhone. Před rokem si za stejné období našlo své majitele téměř 75 milionů kusů, což přineslo Apple čistý profit v podobě 18 miliard amerických dolarů.

Nechce se vám stát na nový iPhone 6s ve frontě?

Jedna žena ze Sydney postavila před australský Apple Store svého robota, kde na obrazovce iPadu zračí její tvář. A jelikož volá přes FaceTime, tak si s ní může kdokoli popovídat. Robot se jmenuje stejně jako jeho majitelka Lucy a trpělivě čeká ve frontě ve speciálním stanu, odkud se bude napájet a který ho pochopitelně chrání i před nepřízní počasí. Půjde-li vše podle plánu, tak si robot vyzvedne iPhone 6s bez jakékoli pomoci člověka.