7 nezbytností pro nového domácího mazlíčka

Plánujete nový přírůstek do rodiny, a to v podobě domácího mazlíčka? Vyberte si takového mazlíčka, na kterého budete mít nejen prostor, ale hlavně čas. Ať už se jedná o psa, kočku, morče, křečka nebo třeba rybičky, měli byste vědět, bez čeho se rozhodně, jakožto chovatel, neobejdete. Inspirujte se a na nového mazlíčka se svědomitě přichystejte.

1) Pelíšek

Pokud si chcete pořídit většího domácího mazlíčka, například kočku nebo psa, určitě by měl mít svůj pelíšek. Místo, kde bude mít klid a prostor. Místo, kde jej nebudete rušit, když bude spát a odpočívat. Pelíšky pro psy a kočky mohou být z přírodního materiálu, například z bavlny nebo také z plyše. Je dobré vybrat takový pelíšek, který můžete jednoduše a pravidelně prát.

2) Postroj nebo vodítko

Pokud si pořizujete psa, tak potřebujete postroj, obojek a vodítko. Co se týká vodítka nebo obojku pro psy, vybírejte podle rasy a velikosti psa. Ideální jsou kožené obojky, které vám déle vydrží. Pro menší pejsky však můžete mít i látkový obojek.

3) Misky na vodu a jídlo

Nezbytností jsou misky na vodu a na jídlo. Nikdy byste neměli dávat vodu a konzervu či granule pro psy nebo pro kočky do jedné misky. Rozlišit je tak můžete barvou nebo třeba potiskem. Zvolit si můžete plastové misky, ale svou službu udělají i nerezové misky.

4) Krmivo

Co se týče krmiva pro domácí mazlíčky, tak vždy dejte na ověřenou značku a kvalitní krmivo. Vybírejte takové, které vašemu mazlíčkovi dodá potřebné vitamíny, minerály a vše, co potřebuje pro zdravý růst a vývoj. Nebojte se poradit s veterinářem a vyzkoušejte, co konkrétně vašemu zvířátku vyhovuje nejvíc.

5) Hračky

Každý domácí mazlíček by měl mít také hračky, ať už se jedná o hračky pro psy, kočky nebo třeba papouška, křečka či morče. Domácí mazlíček se díky hračkám může zabavit, pokud na něj nemáte právě čas. Zároveň si s hračkami můžete hrát i společně.

6) Pamlsky

Odměnou za poslušnost mohou být pamlsky. Snažte se však zvolit co nejzdravější variantu a vždy si raději vybírejte pamlsky, které jsou určené přímo pro zvířata. Svým čtyřnohým miláčkům tak můžete dopřát dokonce i psí čokoládu nebo sušené maso a jiné pamlsky pro psy.

7) Hygienické pomůcky

Pro pravidelnou péči o domácí mazlíčky využijete také kosmetické přípravky, které jsou šetrné ke zvířecí srsti. Součástí hygienické výbavy by měl být i hřeben, šampon určený pro zvíře a v neposlední řadě vám bude skvěle sloužit i obojek proti klíšťatům, díky kterému si ušetříte spoustu trápení a starostí.