7 největších předností hliníkových oken a dveří

Pustili jste se do stavby nového domu, nebo chcete komplexněji rekonstruovat stávající bydlení? Pak rozhodně musíte myslet na nová okna a dveře. Sehnat se v současné době dají v několika podobách. Volit lze jak dřevěné, tak i plastové a hliníkové variace. Právě na posledně jmenované se zaměříme mnohem podrobněji v tomto článku. Hliník je skvělým materiálem, který stojí za zvážení. V čem jsou tedy hliníková okna a dveře optimální?

Maximální přístup světla

Hliníková okna jsou většinou vyrobena z tenčích rámů. Tím pádem je logicky větší prosklená plocha a do interiéru se dostane větší množství potřebného světla. Člověku to samozřejmě přidá na psychické pohodě.

Vysoká odolnost

Ve srovnání s plastovými okny a především s těmi dřevěnými si z hlediska odolnosti vedou ta hliníková naprosto skvěle. Větru i dešti odolávají perfektně.

Větší rozměry nepředstavují problém

Rádi byste doma měli větší prosklené plochy? Potřebujte řešit výlohy na vaší prodejně? Pak vsaďte jednoznačně na hliník. Tento materiál je dostatečně pevný a ani po několika letech nedochází k žádným deformacím. Moderní hliníkové systémy se hodí i na spousty rozlehlých prosklených ploch.

Elegantní vzhled

Jak již bylo řečeno, hliníkové rámy nejsou tak masivní jako u plastu. V kompozici s většími skly vypadají perfektně. Originální design slibují také hlinkové dveře.

Minimální zátěž stavební konstrukce

Další velká přednost hliníku. Je lehký, a proto nijak výrazně nezatěžuje samotnou stavbu. Stěny nejsou nijak výrazně předimenzovány, což je optimální.

Jednoduchý způsob údržby

Ať už máte hliníková okna, dveře nebo světlovody, můžete si být jistí minimální údržbou. Na nějaké natírání lakem jako u dřeva můžete zapomenout. Na hliníkovém povrchu jdou navíc nečistoty vidět minimálně.

Vysoká míra bezpečnosti

Hliník je z konstrukčního pohledu maximálně přesně kombinován se sklem. To zapadá do rámu naprosto precizně. Tím pádem je i pro zloděje mnohem náročnější konstrukci překonat. Vaše bezpečí se tak zvyšuje.