5 tipů na účinné omlazení pleti

Moderní antiaging metody neustále přichází s novými způsoby, jak oddálit stárnutí pleti a snaží se prodloužit naše mládí. Které skutečně fungují? Podívejte se na pět tipů.

Laserový resurfacing umí zatočit i s hyperpigmentací

Bývala vaše pleť nejen bez vrásek, ale i bez nevzhledných pigmentových fleků? Hyperpigmentace se objevuje na stárnoucí pleti jako jeden ze znaků toho, že přecházíme do třetí životní etapy. Spolu s vráskami, ale i akné, které se nám často ve vyšším věku opět vrátí (i když už ne v tak akutní podobě jako v pubertě) i s různými jizvami, jež se nám během života postupně vepsaly do obličeje, naše pleť ztrácí mladistvý vzhled. I když o ni pravidelně pečujeme pomocí kosmetiky, nemusí to stačit. Pomoc nám ale umí nabídnout laserový resurfacing. Jde o profesionální ošetření frakčním CO2 laserem. Laserový mikropaprsek pronikne až do střední vrstvy pokožky, kde vytvoří koagulovanou tkáň. Při procesu hojení dochází k masivní tvorbě nových kolagenních vláken a pokožka se omlazuje. Proceduru je vhodné opakovat třikrát, vždy po čtyřech týdnech.

Chemický peeling perfektně omladí především mastnou pleť

U mastné pleti se k vráskám, projevům akné a hyperpigmentaci při stárnutí pokožky přidají ještě navíc viditelně rozšířené póry. Právě pro eliminaci těchto projevů se hodí chemický peeling. U suché pokožky se nedoporučuje, protože dochází k jejímu ještě výraznějšímu vysušení. I když se v médiích někdy objevují poměrně nesmyslné názory na chemický peeling, je zcela bezbolestným a při mastné pokožce velice účinným. Pro dokonalý efekt je zákrok nutné čtyřikrát až šestkrát opakovat.

Mezoterapie je řešením pro ochablou pokožku

Z legrace někdy říkáme, že gravitace je neúprosnou a postupně se vepíše i do našeho obličeje. Důvody povislé a ochablé pleti je třeba hledat spíše jinde. V hormonálních změnách i poklesu tvorby kolagenu v pleti. Mezoterapie je metoda, která umí pleť opět vyplnit a vypnout. Pomocí ultratenké jehly se do pokožky obličeje aplikuje speciální roztok. Vpichuje se opět do střední vrstvy kůže, zhruba 3 mm pod povrch do oblasti tzv. mezodermu. Aplikace je jen mírně bolestivá a s aplikací znecitlivujícího krému lze nepříjemné pocity zcela potlačit. Po zákroku jsou několik dnů patrny drobné modřinky. Ty ale rychle vymizí. Proceduru je vhodné opakovat dvakrát až třikrát během tří až čtyř týdnů.

Plazmaterapie je omlazení pro 21. století

Moderní a účinnou metodou je plazmaterapie, nazývaná též plazmalifting. Využívá účinky krevní plazmy samotného klienta. Zjemňuje a odstraňuje drobné vrásky z obličeje, krku i dekoltu. Pleť je po ní hluboce hydratovaná, projasní se a oživí. Funguje i na hřbety rukou. Právě ony mnohdy na nás náš věk prozradí. Plazmaterapie je vhodná i jako regenerace pleti po jiných zákrocích. A co vlastně plazma je? Jde o tekutou složku lidské krve, která je díky svému složení schopna podporovat tvorbu kolagenu v buňkách. Ošetření je vhodné opakovat dva až třikrát. Poprvé po čtyřech týdnech, následně po dvou měsících.

Jehličková radiofrekvence INFINI oživí unavenou pleť

S unavenou a povadlou pletí, s jemnými vráskami i s jizvičkami, s tím vším si dokáže poradit neinvazivní omlazovací procedura s názvem jehličková radiofrekvence INFINI. Mikrojehličky do pokožky vyšlou radiofrekvenční energii a díky tomu dojde k zvýšení tvorby kolagenu. Pleť se viditelně vypne a oživí. Metoda nezklame při omlazení obličeje, krku ani dekoltu. Zmírní se vrásky kolem očí, na čele, kolem úst i nosu. Zjemní se rovněž jizvy.

Omlazení pleti sofistikovaně

Když už nám k udržení si krásy nestačí kvalitní kosmetika, je čas obrátit se na profesionály. Nejdete hned, jak se říká, „pod kudlu“. Existuje celá řada neinvazivních a bezbolestných, nebo mini invazivních procedur. Pleť se po nich rychle zregeneruje a zkrásní. Zachovat si déle mládí rozhodně stojí za to.

Zdroj informací: SKIN CARE Liberec (https://www.skincareliberec.cz)