4 tipy pro výběr rohoží podle místa použití

Pomáhají vytvořit přívětivý vstup do místnosti a mají svůj funkční účel. Rohože by neměly chybět v žádném domě a budově. Jak vybrat tu správnou podle místa a způsobu využití? To se dozvíte v tomto článku.

Při vstupu do budovy a místnosti

Základním účelem rohože je vytvoření přívětivého dojmu při vstupu, ale hlavně očištění bot. Díky přítomnosti rohoží je možné značně eliminovat nepořádek vnášený do místnosti na neočištěných botách. Vstupní čisticí rohože tedy oceníte před vstupem do běžného domu, ovšem hodí se i před dveře kanceláře, laboratoře a podobně. Jejich umístění může být buď přímo venkovní, nebo se dají položit na chodbu před vchodem do konkrétní místnosti.

Odolnost do průmyslových prostor

Průmyslové rohože mají další funkci, slouží pro zajištění bezpečnosti zaměstnanců. Jsou vyráběny v protiskluzové úpravě, což zabraňuje pádům a nepříjemným zraněním způsobeným podklouznutím nohy. Hodí se pro použití u konkrétních strojů a na místech, kde je nutné podpořit stabilitu pracovníka. Jejich další vlastnosti spočívají například v oddálení únavy stojícího člověka a pomáhají snížit bolest v chodidlech. Protiúnavové rohože tak pomohou usnadnit dlouhé směny při obsluze strojů.

Pro použití u bazénu

Klasickým místem, kde využijete bazénové rohože, je mokré prostředí okolo sauny, bazénu, sprch a podobně. Jejich přednost spočívá v tom, že nesají vodu a nejsou smekavé. Slouží tedy jako bezpečnostní prvek proti uklouznutí na mokré podlaze.

Univerzální použití

Široké možnosti využití nabízí gumová rohož. Slouží pro očištění hrubých nečistot, je protiskluzová a často se využívá zejména před hlavními vstupními dveřmi. Své uplatnění najde v běžné domácnosti, ale i v provozech, kancelářích a jiných budovách. Příležitostně je doplněna jemnější textilní rohoží, která slouží pro dočištění bot a bývá umístěna za vchodem do místnosti.