Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » 4 tipy, jak se v létě v kanceláři ochladit

4 tipy, jak se v létě v kanceláři ochladit

Přiznejme si to, v létě je to s naší výkonností v práci trochu složitější. Někdy jsou tou hlavní příčinou naše myšlenky, které jsou již na blížící se dovolené nebo se ještě nevrátily z té předešlé, někdy ale za to mohou teplotní podmínky, které mohou být v uzavřených prostorách v létě nesnesitelné. Při vysokých teplotách se zvyšuje únava, více bolí hlava, snižuje se soustředění, a samozřejmě klesá produktivita práce. Proto, aby byl váš pobyt v kanceláři co nejpříjemnější, přinášíme vám několik tipů.

Ranní větrání

Ráno v práci pořádně otevřete okna a nechte jimi proudit ještě relativně chladný ranní vzduch. Následně okna zavřete a zatáhněte žaluzie či rolety, abyste co nejvíce zabránili teplým slunečním paprskům dostat se dovnitř.

Bez větráku a klimatizace to někdy nejde

Někdy je teplota v práci taková, že se bez větráku nebo klimatizace prostě neobejdete. Obzvlášť v kancelářích typu open space, kde naplno běží počítače, které už tak teplý vzduch dále zahřívají.

Tip: Do kanceláří typu open space se hodí malý stolní ventilátor. Je přenosný, dá se na něm nastavit intenzita proudění vzduchu a poskytne vám úlevu od horka bez obtěžování kolegů.

Při jejich používání ventilátoru a klimatizace byste ale měli dodržovat několik zásad. V prvé řadě na sebe nenechte proudit studený vzduch. Sedět celý den v práci pod klimatizací není opravdu nic zdravého a koledujete si o angínu nebo svalové problémy.

Pokud se chcete nechat ovívat za každou cenu, u obou zařízení platí, že by to nemělo trvat příliš dlouhou dobu. Stačí jen pár minut, které vám zajistí, abyste se cítili dobře. Co se týče nastavení klimatizace, vždy dbejte na to, aby teplota na ní nebyla nastavena příliš nízko. Kancelář si rozhodně nepodchlazujte, ale snažte se, aby rozdíl mezi vnitřní a vnější teplotou nebyl větší než 6 °C. V opačném případě vám hrozí nastydnutí.

Tip: Víte, že nastavení klimatizace v kanceláři je upraveno vládním nařízením, které musí zaměstnavatel dodržovat? Jak správně nastavit klimatizaci v kanceláři si přečtěte v článku: Klimatizace v kanceláři anebo co jste možná nevěděli.

Správné jídlo a pití je základ

Možná byste se divili, jak si můžete zlepšit den, když správně jíte a pijete. Pokud budete jíst lehká jídla a dodržovat pitný režim, bude vám v práci hned o poznání příjemněji. Pijte pravidelně čistou neperlivou vodu a hlídejte si, abyste jí vypili dostatečné množství. Žízeň v kombinaci s vysokými teplotami, je totiž pro vaše tělo naprosto vražedná, nemluvě o vaší pracovní výkonnosti.

Dávejte si přestávky

Nechceme vám říct, že se máte v práci flákat, ale pro zachování soustředění je lepší, když si budete v parném dni dávat častější přestávky než obvykle. Stačí několik málo minut, během kterých přestanete koukat do počítače a třeba si dojdete na toaletu smočit ruce do studené vody, a rázem se budete cítit lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *