4 tipy na efektivní úsporu energie v domácnosti

Každý měsíc se podivujete při pohledu na inkasní platby? Je čas se těmto nepříjemným momentům vyvarovat a částky za energie stlačit na úplné minimum! Že se to velmi jednoduše řekne, ale mnohem hůř realizuje? To máte pravdu, nicméně snížit tyto výdaje lze, a to mnohdy vcelku jednoduchým způsobem. My vám dáme pro inspiraci následující 4 tipy s tím, že upozorníme i na specifickou službu, jíž můžete využít.

1. Pomůže i obyčejná výměna svítidel

Pamatujete si, když vám rodiče neustále připomínali, abyste zhasínali? Možná to dnes děláte také, nicméně mnohem efektivnější je výměna vláknových žárovek za LED svítidla. Ušetřit takto lze i 80 % a více energie. Vždyť 4W LEDka je schopna alternovat žárovku se spotřebou 60 W!

2. Znáte účinnost svého kotle?

Vysoké úspory energií dosáhnete výměnou vašeho stávajícího starého kotle. Třeba staré plynové kotle mají účinnost pod 60 %. Nové konvenční již pod 80 % nejdou. Kondenzační modely využívající ještě zpětného ohřev vody spalinami mají klidně účinnost i kolem 120 %.

3. Výměna oken je možná nezbytná

Poněkud nákladnější záležitostí je výměna oken a dveří. V každém případě se vyplatí nechat si udělat tepelný audit a zjistit si míru úniku tepla.

4. Pitná voda je drahá

Víte, že dnes existují specifické dotace na stavbu retenčních nádrží? Zachytávání užitkové vody a její zpětné využití ušetří spousty vody pitné.

Poraďte se jednoduše online!

Znáte službu E.ON Rádce? Jestliže nikoliv, určitě ji vyzkoušejte, je totiž zdarma. Jedná se o projekt pojímající encyklopedii, spousty rad týkajících se úspory a také energetické poradce. Těm můžete klidně napsat svůj dotaz a dostane se vám odborné odpovědi. Bez problémů vám kupříkladu spočítají na základě vašich podkladů energetickou náročnost objektu nebo pomohou s žádostmi o dotace.

Facebookové komentáře

Přidat komentář