3 tipy, jak získat energii na celý den

Zvláště teď v zimě mnozí bojujeme s nedostatkem energie. Cítíme se unavení, nic se nám nechce, nic nás nebaví. Často z této „situace“ obviňujeme pošmourné roční období a nepříjemné počasí. Přitom si za to z velké části můžeme sami. Co děláme špatně a jak to změnit?

Hlídejte si jídelníček

Energii získáme tou správnou stravou. Náš jídelníček by měl být bohatý na vitamíny, minerály, stopové prvky, chybět v něm nesmí důležité živiny. Nejdůležitějším jídlem dne je snídaně, proto ji nezanedbávejte. Právě ona vás totiž doslova „nakopne“ a hlavně nastartuje váš metabolismus. Přes den vás nebude honit mlsná a nebudete mít tendenci sahat po energetických bombách, které vám mají pomoct přemoci únavu.

Nepodceňujte pitný režim

Nepodceňujte pitný režim. Právě dehydratace totiž často stojí za zvýšenou únavou i špatnou náladou. Pijte hlavně čistou, neperlivou vodu, teď v zimě zařaďte také teplé nápoje, třeba sypané čaje. Pokud vaše první kroky po ránu vedou ke kávovaru, pak ještě předtím, než do sebe dostanete svou pravidelnou dávku kofeinu, vypijte sklenici vody. Tekutiny, které do sebe nedostanete dopoledne, budete pak v průběhu dne jen horko těžko dohánět.

Najděte si čas pro sebe

Budík si natočte o pár minut dříve. Nebudete tak ráno ve stresu a můžete si v klidu vypít čerstvou kávu nebo si zacvičit. I když vás představa ranní fyzické aktivity nijak neláká, vězte, že skvěle rozproudí vaše tělo a nastartuje ho na celý dlouhý pracovní den. Cvičení totiž uvolňuje endorfiny, které vám vykouzlí dobrou náladu. Pocit štěstí vydrží až osm hodin a vy se díky tomu budete cítit skvěle. A je úplně jedno, jestli to bude drobná rozcvička, venčení psa nebo třeba občasná procházka do práce. Vyzkoušet můžete i meditaci, která zajistí lepší koncentraci a výkonnost a pozitivně se podepíše také na vaší mysli. Není ale třeba půl hodiny sedět na zemi a vydávat magické „óm“. Bohatě postačí, když své mysli dopřejete deset minut klidu a ticha. Klidně si tak můžete zameditovat třeba u šálku voňavé kávy. Uvidíte, jak vás to nabije energií!

Facebookové komentáře

Přidat komentář