3 tipy pro efektivní nákup notebooku

Máte notebook a zdá se vám, že už příliš nestíhá, nebo vlastníte stolní počítač a potřebujete být mobilní? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně jeho nákup nijak neuspěchejte. Nejde o levnou záležitost a mohlo by se stát, že nakonec zakoupíte přístroj, který se vám nebude příliš hodit. Pojďme se tedy podívat na základní aspekty této nelehké volby. Konkrétně vám dáme celkem 3 tipy, díky nimž se stane výběr mnohem jednodušším.

S důrazem na velikost displeje i zařízení

Než budete hledat slevy a akce, rozhodně se zamyslete nad tím, jak velkou obrazovku budete potřebovat. Jestliže jste neustále v pohybu a potřebujete lehkého, nicméně výkonného pomocníka, nebojte se modelu s rozměrem displeje 11,6″. Jsou samozřejmě větší než mnohé tablety, nicméně na rýsování a práci grafických editorech se příliš nehodí. Pro cestování se hodí také variace s obrazovkou 13,3″. Naopak ryze pro kancelářské práce jsou optimální modely s obrazovkou 15,6″. Pro ty, kteří si potřebují občas práci přinést domů, ale pracují s především s grafikou a multimédii, jsou určeny 17,3″ notebooky.

Grafická karta rozhoduje o ceně

V každém případě se také zaměřte na grafickou kartu. Čím je lepší, tím vás bude stát notebook větší množství peněz. Měli byste si rozmyslet, zdali ji vůbec potřebujete. Pro klasické psaní na počítači a využívání multimedií si bez problémů vystačíte s integrovanou grafikou. Naopak pro náročné hry, případně jiné grafické operace, už si s takovouto grafikou nevystačíte. Elektronika tohoto typu je mnohem dražší.

Ostatních několik aspektů výběru

Dbát je třeba i na maximální výdrž baterie. Ta se udává v hodinách a u každého modelu ji musíte najít. Co se týká paměti, pokud má notebook SSDkartu místo pevného disku, je obecně rychlejší. Zapomenout nelze ani na značku a sílu procesoru či velikost operační paměti. Opět je třeba myslet na to, k čemu budete notebook využívat.

Rádi byste ušetřili na nákupu jakéhokoli přístroje? Pak si nejprve stáhněte patřičné slevové kupóny. Na portálu kuponovnik.cz jich najdete spousty.