3 praktické rady, jak ušetřit za energie

Chcete snížit náklady za energie a hledáte nejrůznější způsoby, jak toho dosáhnout? Potom je pro vás tento článek jako dělaný. Dozvíte se nejrůznější způsoby, jak snížit účty za elektřinu a plyn.

Intenzivní a krátké větrání

Ušetřit náklady za elektřinu a plyn ve formě vytápění je možné v případě, kdy víte, jak efektivně větrat. V zimě se doporučuje intenzivní větrání v podobě otevření oken dokořán, aby se vzduch rychle vyměnil. Jde o lepší způsob v porovnání s otevřením na větračku a ponecháním delší dobu. Na topení nepokládejte žádné věci a ponechte okolo volný prostor, aby docházelo k efektivnímu vytápění.

Úsporné spotřebiče a žárovky

Velkým žroutem elektrické energie jsou nejrůznější spotřebiče a elektronika. V případě neustále zapnutých přístrojů, jako jsou například lednice a mrazák, věnujte pozornost výběru opravdu úsporných modelů, které za rok nespotřebují tolik proudu. Platí to i pro další vybavení. Kategorie náročnosti spotřeby se neuvádí jen tak a jde o důležitý parametr ovlivňující výběr. Na úsporu myslete i v oblasti svícení. Staré žárovky vyměňte za moderní LED žárovky s nižší spotřebou energie a delší životností. Snažte se zbytečně nesvítit a vždy po sobě zhasínejte. Jde sice o malé jednotky, ale ty se časem sečtou a ve výsledku mohou tvořit výrazné náklady.

Vyměňte dodavatele energií

Důležitou radou, jak skutečně ušetřit za energie, je změna dodavatele. Všichni totiž nenabízí stejnou cenu. Liší se jak cena za jednotku, tak i podmínky tarifu pro odběr energie. Najděte si levný plyn a nebojte se investovat pár minut času do sjednání nové smlouvy. Vypovězte smlouvu se stávajícím dodavatelem a jděte tam, kde je levná elektřina. Na internetu najdete spoustu možností. Jedna z nich se ukrývá například pod odkazem https://www.epet.cz/. Tak na nic nečekejte a začněte šetřit už dnes s levnějším vyúčtováním za stejné služby.

Facebookové komentáře

Přidat komentář