Domů » 3 důvody, proč cvičit doma

3 důvody, proč cvičit doma

Teď v létě všichni soustřeďujeme větší pozornost na svou postavu. Přece jen z ní odhalujeme víc, než jindy, a tak držíme diety, cvičíme. Ne všichni ale míří do fitness center, obzvlášť ti s více nadbytečnými kilogramy chtějí uniknout zvědavým pohledům sportovců a raději formují své tělo v pohodlí domova. V čem je takové cvičení lepší a proč byste se do něj měli pustit i vy?

Ušetříte čas

Cvičíte-li doma, nemusíte se nikam trmácet, takže ušetříte spoustu času. Budete se tak muset přestat vymlouvat, že prostě nestíháte „makat“ na své postavě. Stačí totiž jenom roztáhnout podložku nebo nasednout na rotoped a pustit se do díla. Zvládnete to klidně i při sledování televize, je to jednoduché a pohodlné. Navíc se nemusíte ohlížet na otevírací doby fitness center, cvičit klidně můžete brzy ráno než odejdete do práce nebo pozdě večer, až se z ní vrátíte. Čas si jednoduše přizpůsobujete svým možnostem i náladě.

Ušetříte peníze

Vaši peněženku nebudete zatěžovat drahými vstupnými, koupí značkového cvičebního oblečení podle poslední módy nebo za trenérské lekce. Správné cviky jednoduše najdete na internetu, kde jsou tisíce videonávodů. Investovat však budete muset do základního vybavení. Chcete-li nabrat svalovou hmotu, neobejdete se bez činek a posilovacích lavic, toužíte-li zhubnout a dostat se do kondice, pak by vám neměl chybět rotoped nebo běžecký pás. Aby nebyl trénink jednotvárný a nezačal vás nudit, zkuste si sestavit nějaký plán, podle něhož budete své aktivity střídat. Bude vás to daleko více bavit a nebude hrozit, že cvičení necháte.

Soustředíte se jen na sebe

Někomu může být cvičení v posilovně před ostatními nepříjemné, stydí se, cítí se trapně. Na jiné zase společnost cizích lidí působí tak, že se zbytečně přetěžují a snaží se dokázat, že zvládnou víc. To však s sebou přináší větší riziko zranění. Doma si ale „jedete“ vlastní tempo, nemusíte se před nikým předvádět, porovnávat vaše míry, ani se starat o to, co si kdo myslí. Můžete se tak maximálně soustředit na svůj výkon. Tak pusťte se do toho a uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *