12 tipů nejen pro ženy řidičky

Jedním z největších mýtů je tvrzení, že všechny ženy jsou špatné řidičky. I mezi ženami se najde spousta krásek, které zvládnou skvěle řídit, zabezpečit své auto a udržovat jej v perfektním technickém stavu. Inspirujte se tipy, jak řídit skvěle, ať už jste žena nebo muž.

1) Navigace by vám měla ulehčit cestu. Nebojte se ji tedy používat, s navigací pojedete mnohem klidněji. Pořiďte si navigaci do auta nebo si nainstalujete navigaci do telefonu. Nenechte se na cestách zaskočit.

2) Vždy mějte náhradní autoklíč, ať už jej necháte doma nebo dáte partnerovi. Může se stát, že si klíč od auta zlomíte nebo jej ztratíte, v tom případě vám specializované servisy vyrobí nový a vy si nemusíte nechat měnit zámky. To stejné platí o autoklíčích s imobilizérem.

3) Nezapomínejte si uložit kontakt na specializovaný servis a také asistenční službu. Kontakty se vám budou na cestách hodit, může se stát opravdu cokoliv. Ať už píchnutá pneumatika, problémová řídící jednotka nebo nefungující tachometr. Všechno toto dokáže vyřešit servis.

4) Vždy se dívejte na dopravní značky a snažte se je respektovat. Je možné, že v některých místech byste si dovolili i větší rychlost, ale raději jezděte podle pravidel a vyhněte se pokutám. Většina značek má na svých místech opodstatnění.

5) Auto vybírejte také podle spotřeby a dalších technických parametrů. Pokud jezdíte autem pouze na nákup, postačí vám menší vůz. Pokud hledáte rodinné auto, vždy dbejte na to, aby auto bylo bezpečné. Zajímejte se také o systém řídící jednotky a nebojte se ptát na podrobnosti.

6) Starejte se také o správné přezouvání pneumatik z letních na zimní a naopak. Kontrolujte výměnu oleje a tankujte správné palivo. Nezapomínejte také na občasnou návštěvu myčky, dávejte pozor na technický stav a udržujte auto v dobrém stavu.

7) Občas se může stát, že nemáte na nařízení náladu, V takovém případě požádejte raději svůj protějšek a auto neřiďte. Hlavně pokud jste unavení nebo je vám špatně a berete léky. Nemusíte být za každou cenu bezchybní, hlavní je v pořádku dojet.

8) Kromě zabezpečení auta pomocí imobilizéru, dbejte také na to, aby mělo vaše auto pasivní bezpečnostní prvky. Mezi nimi dostatečný počet airbagů, dobré bezpečnostní atesty a další prvky, které zajistí vaši bezpečnost.

9) Pomalá jízda neznamená vždy bezpečnou jízdu. Pokud jezdíte pomaleji, tak nechte ostatní, ať vás bezpečně předjedou a nepřejíždějte z jednoho pruhu do druhého. Jezděte plynule a rychlost přizpůsobte svým schopnostem.

10) Výzkumy také ukázaly, že ženy při řízení používají většinou jen jedno zrcátko. Myslete na to, že všechna zrcátka mají svůj účel a snažte se je používat.

11) Také se říká, že ženy neumí parkovat. Problém však nebývá v technice parkování či ve způsobu ovládání vozidla. Dámy, trénujte svůj odhad a parkujte pouze na místa, která jsou svými rozměry adekvátní velikosti vašeho vozidla.

12) Při řízení auta musíte myslet také za ostatní účastníky silničního provozu. Vždy se dívejte, co se kolem děje, mějte přehled o dopravní situaci a jízdu přizpůsobte okolí, počasí a svým schopnostem.