Zvětšení prsou implantáty Motiva nezanechá téměř žádné stopy

Doba klade vysoké nároky nejen na naši výkonnost, ale také na vzhled. To, jak vypadáme, hraje velkou roli nejen při navazování partnerských vztahů, ale také při pracovních pohovorech a obchodních jednáních. Dokonce i naše sebevědomí vzroste, když se dozvíme, jak nám to dnes sluší.

Zejména u žen je spokojenost s vlastním tělem předpokladem pro šťastný život

Každá žena ví, jak nejistá se cítí, když si na večírek nedopatřením vezme nevhodné šaty nebo se ráno nestihne nalíčit. To jsou ovšem banality, které nám sice mohou připravit nějakou tu nepříjemnou chvilku, ale hravě se přes ně přeneseme. Zato nedostatky, které nám dala do vínku sama matka příroda, často neseme těžce. Jen málokterá z nás má takové štěstí, aby se narodila s dokonalým tělem supermodelky a bezchybnou pokožkou. A samostatnou kapitolou jsou naše ňadra. Prsa totiž můžeme cvičením zpevnit, jejich velikost ale samy neovlivníme. A pokud přece, pak musíme počítat se zvětšením objemu i u ostatních tělesných partií. Plastické operace prsou tak patří mezi nejžádanější zákroky plastické chirurgie.

Plastická operace prsou pozvedne sebevědomí a zvýší atraktivitu

I když se najdou ženy, které si nechávají extrémně velká prsa ze zdravotních důvodů zmenšit, drtivá většina pacientek klinik plastické chirurgie má opačný problém. Každá žena touží po dokonalém dekoltu, ke kterému neodmyslitelně patří plná ňadra. Mnohé z nás se ale narodily s menšími prsy nebo nejsou spokojeny s jejich tvarem. Do jisté míry tento problém sice dokáže vyřešit správně zvolená podprsenka, ale každá z nás si přeje vypadat skvěle za všech okolností a v jakémkoli oblečení. Proto je zvětšení prsou velice žádaným zákrokem.

Jak probíhá zvětšení prsou?

K zvětšení prsou se obvykle používají silikonové implantáty, některé kliniky nabízejí jako alternativu i augmentaci vlastním tukem. Té ovšem musí bezprostředně předcházet liposukce, u štíhlých klientek ji provést nelze. Prsní implantáty navíc zaručují pevnější tvar prsů. Zvětšení prsou patří mezi náročnější zákroky estetické chirurgie a je prováděno v celkové anestezii. Celá operace trvá 1-2 hodiny a vyžaduje delší rekonvalescenci. Pacientka obvykle zůstává v nemocnici jeden nebo dva dny, poté se další týden až dva zotavuje v domácí péči.

Na jakých místech jsou po augmentaci viditelné jizvy?

Silikonové implantáty se nejčastěji vkládají řezem vedeným v rýze pod prsy. Tam jsou jizvy skryty samotným prsem. Zkušení chirurgové dokáží vložit implantáty i operačním otvorem vedeným po hraně prsního dvorce. Výhodou je, že je implantát umístěn pod silnější vrstvou tkáně. Na druhou stranu se může dočasně snížit citlivost bradavek. Jizvy jsou maskovány tmavým zabarvením dvorce. Z podpažní jamky se dnes vkládají jen kulaté implantáty.

Bojíte se jizev? S implantáty Motiva budou jen nepatrné

Zvětšení prsou, odborně aumentace, je spojeno s řadou mýtů. Jedním z nich je obava z viditelných jizev. Moderní operační techniky ve spojení s kvalitními implantáty ale umožňují provedení zákroku mininvazivní metodou a s minimální jizvou. Ta je dlouhá pouhých 2,5 cm. U standardního implantátu je přitom nutný alespoň dvojnásobně dlouhý řez.

I s implantáty mohou prsa vypadat zcela přirozeně

Impantáty Motiva jsou naplněny měkkým gelem, který dokáže skvěle imitovat přirozenou tkáň. Zvětšená prsa tak vypadají zcela přírodně v nejrůznějších pózách. Jejich majitelka se nemusí bát prozrazení svého tajemství, ani když se bude slunit na pláži nebo zvedne ruce nad hlavu.

Impantáty Motiva snižují riziko infekce

Velkou výhodou implantátů Motiva je výrazně menší pravděpodobnost pooperačních komplikací způsobených zánětem. Při vkládání používá chirurg sterilní sáček, impantát se tak vůbec nedostane do kontaktu s pokožkou. Riziko vzniku kapsulární kontrakty je takřka mizivé.

Jaké jsou zkušenosti s implantáty Motiva?

Jako první použili při augmentaci implantáty Motiva Ergonomix plastičtí chirurgové brněnské kliniky Leticia. V současnosti nabízí minimálně invazivní zvětšení prsou řada lékařů. Toho pravého si můžeme vybrat zde.

Zdroj informací: www.motivaimplantaty.cz