Domů » Zdravé a chutné grilování: Vsaďte na elektrický gril

Zdravé a chutné grilování: Vsaďte na elektrický gril

Mnoho nadšených milovníků lahodných kousků masa jásá, protože sezóna grilování je již za dveřmi. Pokud však dbáte na zdravý životní styl a štíhlou linii, neznamená to, že si grilované maso musíte odříct. Právě naopak – grilování může být jedním z nejzdravějších způsobů přípravy pokrmů. Neplatí to však o každém grilu.

Proč elektrický gril?

S koupí stolního elektrického grilu se pojí hned několik nesporných výhod. První se týká jeho snadné manipulovatelnosti a možnosti přenášení. Přece jen hned na začátku jara bývá tepleji spíše přes den, ale večerní vysedávání s přáteli u grilovaného masa příliš nehrozí. S elektrickým grilem však můžete při ochlazení snadno přenést celou párty dovnitř. Grilovat také můžete v zimních měsících nebo v době, kdy panuje nepřívětivé počasí. Svou roli také hraje samotný proces pečení masa. Zatímco u klasických venkovních grilů na dřevěné uhlí omastek často stéká přímo na rozpálené uhlíky a uvolňuje tak rakovinotvorné látky, u stolního grilu je veškerá mastnota odváděna pryč. Výsledný pokrm je tedy méně tučný i mastný. Snadno také můžete regulovat teplotu, což se v případě ohně nedá. Nehrozí tedy připálené maso. Jistě také oceníte jeho skladnost. Vzhledem k malým velikostem se pohodlně vejde do kuchyňské linky a je také možné jej vzít kamkoliv s sebou. Jediné, čím jste limitování, je elektrická přípojka.

Pečlivý výběr

Protože na trhu je elektrických grilů nepřeberná spousta, je možná těžké se v nabídce orientovat. Pokud však chcete vsadit na kvalitu, vaší pozornosti by neměl ujít elektrický gril Orava EG-200. Tento všestranný pomocník vám umožní rychle a snadno připravit maso, zeleninu, sýry, ryby nebo sendviče. Díky kovovým žebrovaným deskám, které jsou vybaveny nepřilnavou vrstvou, se vám nikdy nic nepřipeče. Součástí jsou dvě vyjímatelné misky, které zachycují odkapaný tuk. Grilovat můžete pouze z jedné strany, pokud však chcete přípravu urychlit, gril se dá snadno přiklopit. Velkou výhodou je také tepelná regulace a velmi snadná údržba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *