Zbraně rakouské značky GLOCK jsou oblíbené i v USA

Zbrojovka GLOCK se zrodila v roce 1963. Zakladatelem se stal Gaston Glock, po němž byla společnost pojmenována. Zpočátku se specializovala na výrobu nožů a polních lopatek, ovšem postupem času do svého produktového portfolia zařadila také střelné zbraně. Proslavila se především pistolí s polymerovým rámem, který získal na oblíbenosti dokonce i ve Spojených státech amerických. Zbraně rakouské značky používají soukromé osoby k sebeobraně, ale i bezpečnostní složky.

GLOCK označuje své zbraně číslicemi, přičemž velice žádané jsou především typy 17, 19, 42, 43 a 45. Uvedené modely jsou totiž vhodné ke každodennímu nošení a sebeobraně. Vyráběly se v několika generacích. S každou novou generací přišla různá vylepšení. V následujících řádcích vám představíme tři konkrétní zbraně.

Glock 17

Snad nejznámější z nabídky je Glock 17. Samonabíjecí pistole z řady Standard se chlubí polymerovým rámem. Používá se dlouhá léta jako služební zbraň, ovšem poslouží také jako zbraň pro akční střelbu. Glock 17 používají pracovníci rakouské, norské a švédské armády. Samotná zbraň bez zásobníku váží 625 gramů.

Glock 19

Další nabízenou možností je Glock 19. Opět se jedná o samonabíjecí pistoli ve stejné cenové relaci jako Glock 17, ale už patří do řady Compact. Jak samotný název napovídá, má kompaktní rozměry, díky nimž slouží jak k běžnému nošení, tak i jako služební zbraň. Hmotnost bez zásobníku činí 595 gramů.

Glock 43X

O něco dražší a designově zajímavější je Glock 43X s hmotností 465 gramů. Přináší perfektní výkon a chloubou zbraně je závěr ve stříbrné barvě. Protože je v současné době obrovská poptávka po ráži 9 mm, značka se rozhodla vyrobit Glock 43X, a tím na zvýšenou poptávku reagovat.

Jestliže tedy hledáte kvalitní střelnou zbraň, určitě sáhněte po některé z nabídky značky GLOCK. Litovat nebudete.