Žádný stres, žádné nervy

Zaměstnání, studium, nepořádné děti nebo třeba dopravní zácpa. Každý den se potýkáme s mnoha stresovými faktory. A pokud nepatříme k flegmatikům každým coulem, nevyhneme se určité nervozitě. Takové situace lze řešit několika způsoby. Můžeme například počítat do deseti, zhluboka se nadechnout a čekat, až se nám vrátí klid. Nebo, a to je v současné době účinnější způsob, zařadíme doplňky stravy jako pomoc k nastolení ztracené duševní rovnováhy a lepšího spánku.

Přírodní a šetrný

Někdo může namítat, že užívání doplňků stravy není zcela přirozené. Přece jen jde o tablety. Je však třeba si uvědomit, že volně prodejné preparáty jsou v současné době vyvíjeny tak, aby nijak nezatěžovaly náš organismus. Naopak jsou šetrné k našemu tělu, vyráběny z výhradně přírodních zdrojů, které bychom jinak jen velmi těžko přijímali. Vyzkoušejte například doplněk stravy s příhodným názvem Antistres. Obsahuje byliny, jakými jsou kozlík lékařský, vitánie snodárná a dále třeba rozchodnice růžová. Právě kozlík lékařský bývá již od nepaměti používán při poruchách spánku a nervozitě. Vitánie snodárná, ájurvédská bylina, je zase známá nejen pro své pozitivní účinky při odbourávání sexuálních poruch, ale i jako pomocník v boji proti psychickému vyčerpání. A konečně rozchodnice růžová dokáže účinně zatočit se stresem, s nadměrnou únavou i s depresivními stavy.

Nebuďte na své nálady sami

Deprese a celkově zhoršená nálada přichází více na podzim, kdy se krátí dny a prodlužují noci, je méně světla a tepla. I jaro ale přináší negativní pocity. Zvýšená únava, s tím spojený nekvalitní spánek jdou naproti nervozitě a úzkosti. Ačkoliv nejde o zdraví, nebo dokonce život ohrožující záležitosti, je jisté, že rozhodně nepřispívají ke kvalitnímu životu. Zařaďte do svého jídelníčku vedle dostatku pestré stravy i optimální množství vitamínů prostřednictvím doplňků stravy ještě dnes, abyste se již zítra cítili lépe.