Začínáte podnikat v přepravě? Poradíme vám s koupí vhodných vozidel

Prvním krokem začínajícího podnikatele zpravidla bývá pronájem furgonů, minibusů, přívěsů a pickupů, z dlouhodobého hlediska se ale tento postup nevyplatí. Postupně budete muset chtě nechtě vybudovat vlastní vozový park. Jak na to, aby vám vozidla dlouho a dobře sloužila?

Kvalita na prvním místě

Koupě mikrobusu či užitkového vozu je svým způsobem riziko, koneckonců se nejedná o levný artikl. Proto není jedno, od koho vůz kupujete. Nesnažte se ušetřit pár korun vyhledáním toho nejlevnějšího vozidla ve vaší lokalitě, ale volte mezi společnostmi, které prověřila jak léta, tak bývalí klienti. To platí zvláště při koupi bazarových vozů, kdy je důležité, aby vámi vybraná firma mohla zaručit, že byl její vozový park odborně zkontrolován a servisován. Reference snadno naleznete na internetu. Nemůžete šlápnout vedle, pokud se ujistíte, že se firma při prodeji řídí standardy Evropské unie.

Centrum dodávek a užitkových vozů je jednička

Že se ještě na trhu s mikrobusy, dodávkami a užitkovými vozy dokonale neorientujete? Pokud potřebujete radu, máme pro vás horký typ. Společnost Vans Centre se může pochlubit zcela unikátní statistikou: 15 000 prodaných vozů za 11 let existence a při 98% spokojenosti klientů. Aby zajistila prodej dodávek a mikrobusů vynikající kvality za rozumnou cenu, zahájila spolupráci s vybranými autobazary po celé Evropě. Původ vozů je tak známý, jelikož se jedná o stálé dodavatele. Většinou jsou to zánovní modely z mezinárodních aukcí a předčasně ukončených leasingů, které výrazně překračují náš český průměr.

Výhodná nabídka pro vaše podnikání

Začínající přepravci si rádi pořizují právě mikrobusy, minibusy a další užitkové vozy na přepravu osob, protože s jejich řízením je podstatně méně starostí, než je tomu u větších dopravních prostředků. Za volant může usednout každý držitel řidičského průkazu na osobní vozy, přičemž kapacita takových vozidel bývá 6-9 míst. Ale pozor, v žádném případě v nich nesmí cestovat více než 9 osob včetně řidiče.