Jak vypadají moderní byty v Praze?

Bydlení v hlavním městě je snem mnoha mladých lidí. Luxusní byt si sice nemůže dovolit každý, na druhou stranu je to jedna z investic, na které se vyplatí vzít si půjčku. Bydlení totiž máte dost často na celý život, a tak by mělo stát za to.

Hledáte bydlení v Praze, nebo se prostě chcete jen podívat, jak si v dnešní době žijí Pražáci? Pojďme si udělat rychlou exkurzi po luxusních pražských bytech.

Dobrá lokalita je základ

Lidé jsou dnes nároční. Chtějí to mít blízko do centra, ale zároveň bydlet v dosahu přírody. Potřebují obchody, školky a školy, zdravotnická zařízení. Nejlépe také zastávku MHD v docházkové vzdálenosti. Čtvrtí a oblastí, které toto všechno splňují, je v Praze mnoho. Velké oblibě se těší například Karlín, zájem je o prodej bytů Praha 6 či rezidenční oblast Vinohrady.

Buď dechberoucí výhled, nebo zahrádka

Obě mít nelze, protože ze spodních pater většinou tak srdcervoucí výhled nebývá. Aspoň jedno z toho ale moderní bydlení obvykle nabízí. Ve vyšších patrech se často setkáte s celými prosklenými stěnami, které ještě umocní zážitek z výhledu na Pražský hrad nebo zalesněný park. A mimochodem abychom nelhali, jsou i výjimky se zahradou a výhledem zároveň. Zahrada totiž může být také na střeše.

Novostavby i rekonstruované domy

Dům musí vypadat k světu už zvenku. Proto mezi zájemci bodují hlavně dva typy staveb. Tím prvním jsou nové projekty. Po Praze a okolo ní jich roste celá řada, lákají na nejrůznější výhody, energeticky úsporné bydlení apod. Zájem je ovšem i o starší rekonstruované domy. Ty mají totiž své nezaměnitelné kouzlo dávno minulé doby. A když projdou celkovou rekonstrukcí, mohou se s novostavbami hravě srovnávat.

Úsporný provoz

Koupě vlastního bydlení je drahou záležitostí, a proto lidé vyhledávají takové byty a domy, u nichž ušetří aspoň za provoz. Úsporné vytápění, využívání sluneční energie či dobré zateplení a spotřebiče energetické třídy A a vyšší začínají být pomalu standardem. Buďme za to rádi, protože takové jednání prospívá nejen peněženkám, ale i přírodě.

Chytré řešení interiéru

Lidé mají často zájem o bydlení, které je již zařízené. Jsou samozřejmě tací, co si přejí projevit svou kreativitu a vymyslet si vše podle sebe, nicméně spousta zájemců naopak ocení, když přijdou do hotového. Nemusí už nic vymýšlet, kupovat nábytek a platit si bytového designéra – moderně zařízené bydlení je výhra. V interiéru se hodně hraje také na světlo. Minimalismus a prosvětlené pokoje jsou to, co zájemci hledají.

Prohlédněte si příklady sami

Všechno výše popsané jsou reálné vlastnosti prémiových bytů, které jsou v Praze doopravdy na prodej. Mnohé nabízí ještě daleko více. Záleží jen na tom, kolik jste ochotní za své nové bydlení dát. V exkurzi po luxusních bytech pokračujte přímo na webu Pražské správy nemovitostí https://www.psn.cz/, kde uvidíte popisované věci v praxi.