Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Jak vybrat šicí stroj, se kterým budete spokojená?

Jak vybrat šicí stroj, se kterým budete spokojená?

foto: kvalitní šicí stroj

Především maminky na mateřské dovolené hledají koníček, jemuž by se věnovaly ve volném čase. „Co takhle šít pro své dítko vlastní oblečení?“ říká si spousta z nich. Postupem času se však z koníčku stává byznys, kterým se maminka živí klidně i po skončení mateřské. Jestliže jste se rozhodla i vy koupit si moderní šicí stroj, na němž vykouzlíte novou kolekci dětského oblečení, měla byste se podívat, jak při výběru takového pomocníka postupovat.

Cena bývá často rozhodující faktor

Protože je spousta žen limitována především rozpočtem, tak cena bývá hlavním rozhodujícím faktorem. Prvně si tedy uvědomte, kolik jste ochotna do šicího stroje investovat, protože sehnat se dají jak za pár tisícovek, tak i za desítky či stovky tisíc korun. Kvalitní šicí stroj pro domácí použití seženete už od tří tisíc korun, což je opravdu přijatelná cena. Jestliže navíc začnete svá díla prodávat, investice se vám brzy vrátí. Stačí být kreativní a o vaše produkty bude zájem.

Tělo přístroje je také důležité

Ideální jsou celokovové stroje, respektive celokovové součástky. Kryt bývá často plastový, což je normální. Střeva, tedy to, co se nachází uvnitř přístroje, je však nejdůležitější, neboť od těchto komponent se potom odvíjí i samotná kvalita zařízení a jeho životnost. Šicí stroje Brother vás uspokojí po všech stránkách. Jsou za přijatelné ceny a vydrží vám dlouhá léta. Spousta švadlen nedá na dražší modely dopustit.

Přikupte si i další příslušenství

Jestliže často cestujete, hodit se vám bude i taška na šicí stroj. Práci si můžete vzít s sebou třeba na chatu a k prarodičům. V neposlední řadě nezapomeňte na jehly do šicího stroje, bez nichž se v podstatě vůbec neobejdete. Koupit se dají různé sady, u nichž máte napsané parametry. Dávejte si pozor, protože třeba na šití jsou jiné jehly než na vyšívání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.