Domů » Jak vybrat ten pravý účetní systém?

Jak vybrat ten pravý účetní systém?

Foto: účetní systém

Moderní doba na nás na jednu stranu klade vysoké nároky, na druhou stranu nám ale poskytuje nepřeberné možnosti řešení i velice náročných problémů. Bouřlivý rozvoj technologií, k němuž došlo v posledních letech, nás posunul do fáze, která ještě nedávno spadala pouze do sféry vědeckofantastických představ.

Moderní firmy využívají sofistikované informační systémy

Chytrý mobilní telefon, jehož výkon si nezadá s leckterým počítačem, dnes vlastní i drtivá většina dětí školou povinných. Bez počítače a internetu se obejde jen málokdo. A ti, co přímo koordinují chod vlastní firmy nebo jsou zodpovědní za zajištění fungování obchodní společnosti, dobře vědí, že používání zastaralých technologií vede ke ztrátě konkurenční výhody a oslabení pozice na trhu. A samotný hardware rozhodně nestačí. Důležitý je zejména kvalitní a spolehlivý informační systém, který poskytuje dostatečný uživatelský komfort a zároveň zvládá správně zpracovat veškerou firemní agendu.

Vybrat optimální účetní systém není žádná hračka

Účetní systém je pro podnikatele nepostradatelný. Potřebují ho nejen velké společnosti, ale i živnostníci a malé firmy. Pro mnohé je však obtížné zorientovat se v nabídce a vybrat ten pravý produkt, který zahrnuje veškeré potřebné funkce a zároveň umožňuje efektivní zpracování údajů.

Jaký účetní software vybrat?

Pro drobné podnikatele je optimální volbou účetní program RIS Start. Jeho implementace je rychlá a práci s ním snadno zvládne i laik.

Středně velké společnosti již potřebují sofistikovanější účetní systém, který zvládne veškerou agendu společnosti. Tento systém už musí být uzpůsoben charakteru a činnosti společnosti. Podnikový ekonomický systém RIS se specializuje na oborová řešení a jeho velkou předností je rozsáhlá funkcionalita. Ocení ho nejen obchodní, výrobní i další společnosti, ale také veřejná správa.

Pro velké společnosti je klíčové, aby systém zvládl zpracovat velké množství dat, byl dokonale zabezpečený a mohly do něj přistupovat desítky, či dokonce stovky uživatelů najednou. Sofistikovaným řešením je RIS přizpůsobený na míru požadavkům a potřebám společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *