Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Výběr správného LED osvětlení do průmyslu

Výběr správného LED osvětlení do průmyslu

Zvyšující se ceny elektřiny lidi přivádí k tomu, aby se více zamysleli nad úspornějším řešením osvětlení. Osvětlení se na odběru elektřiny v průmyslových odvětvích podílí 38 %, což není zrovna nízké číslo. Pokud tedy nemáte LED světla, neváhejte s jejich obměnou. Stejně tak se zamyslete nad tím, jestli máte vhodné LED osvětlení.

Vhodná LED světla totiž také šetří energii. Když potřebujete osvětlit velkou venkovní plochu, rozhodně je účinnější pořídit si LED reflektor, a podobně by se daly vymyslet další příklady.

První, co byste měli zkoumat, jsou normy

Domů si můžete dát LED světla dle vlastního výběru, ale na osvětlení LED pro průmyslové budovy existují určité předpisy. Například pro hrubé manuální práce (svařování, galvanizování apod.) je třeba mít osvětlení 300lux, na velmi jemné práce (lakování, výstupní kontrola) až 1000lux.

Nechte si navrhnout osvětlení na míru

Poté, co si zjistíte požadavky, se můžete pustit do výběru. Pokud netušíte, kde byste patřičné předpisy měli najít, bude nejlepší obrátit se rovnou na odborníky. Existují firmy zabývající se LED osvětlením přímo pro průmysl, tam vám určitě budou umět pomoci. Zkuste to například na webu firmy Silring – Silring.cz.

Odborníci vám připraví návrh osvětlení pro vaše prostory nejen v souladu s normami, ale i se selským rozumem a vlastními zkušenostmi. Nachystají projekt a vykalkulují náklady.

Nejvíce ušetří chytré osvětlení

Jestliže chcete ušetřit, co nejvíce je možné, je na místě investovat do chytrého osvětlení. Tedy do takového, které je ovládáno například pohybovým čidlem, senzorem okolního světla nebo jinými technologiemi. Inteligentní osvětlovací systémy vám mohou pomoci dosáhnout úspory až 90 % oproti klasickým žárovkám.

Proto neváhejte a informujte se, jak byste ve vašem provozu mohli ušetřit právě vy. Když se vám bude počáteční investice zdát příliš vysoká, uvědomte si, že LED průmyslové osvětlení kupujete na dlouhá léta, má vysokou životnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.