Jak na výběr kuchyňské baterie?

Při zařizování prostoru kuchyně zcela jistě přijde na řadu otázka, jakou zvolit baterii k dřezu. Jde o praktický prvek. Podle toho se má řídit váš výběr. Zapomenout ale nesmíte ani na hledisko designu.

Způsob ovládání

Důležitou roli hraje způsob, jakým se kuchyňská baterie ovládá. Klasické kohoutkové varianty jsou už dnes zcela nepraktické a rozhodně se nedoporučují. Namísto toho zvolte pákovou baterii. Snadněji se ovládá, lépe lze nastavit ideální teplotu vody, kterou v danou chvíli potřebujete. Páková kuchyňská baterie navíc šetří spotřebu vody, neboť je možné bez problémů regulovat její průtok.

Rozměry

Při výběru baterie ke kuchyňskému dřezu je vždy dobré si ohlídat rozměry produktu. Je třeba myslet především na to, že hlavice má být v dostatečné výšce nad dřezem tak, aby nepřekážela, a zároveň jste mohli snadno natočit třeba vodu do hrnce. Moderní baterie má být samozřejmě otočná.

Cena

Každého z vás jistě při výběru kuchyňské baterie zajímá i hledisko ceny. V tomto směru máte na výběr z opravdu širokého rozpětí. Nejlevnější modely se dají v klasických a zejména pak v internetových obchodech pořídit pod 2.000 Kč, luxusnější varianty ale mohou stát klidně i kolem 10.000 Kč. Je to kromě jiného dáno i použitým materiálem.

Klasikou jsou nerezové kuchyňské baterie. Dražší modely jsou pak vyrobené z chromu, k vůbec nejluxusnějším patří granitové baterie. Pokud doma máte granitový dřez, je ideální, zvolíte-li k němu i baterii, jež má základní konstrukci z tohoto materiálu. V každém případě je nezbytné vybrat takový model, u něhož výrobce garantuje dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči poškození. Baterie v koupelně by měla vydržet řadu let bez viditelnějšího opotřebení.

Důležité je rovněž správné ukotvení a napojení. Pokud si tímto procesem nejste jisti, vždy si raději na pomoc pozvěte odborníky.