Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Víte, proč potřebuje váš organismus vitamíny D3 a K2?

Víte, proč potřebuje váš organismus vitamíny D3 a K2?

Vitamin D3

Horké letní dny jsou nádherné a plné sluníčka. Právě díky slunečnímu záření si můžeme být jistí, že organismu opatříme dostatek vitamínu D3. S příchodem sychravého podzimního počasí se vše změní a je nutné popřemýšlet, kde cennou látku získat. Naštěstí existuje účinný doplněk stravy Vitamin D3+K2.

Oba zmiňované vitamíny jsou pro správnou funkci lidského těla nepostradatelné. Každý z nich dokáže pracovat samostatně, ale jejich spojení je naprosto úžasné, protože zesiluje účinky obou látek. Není divu, že je Vitamin D3 K2 jedinečný doplněk stravy.

Nejdůležitější ze všech

Možná jste nevěděli, že je vitamin D3 nejdůležitější formou vitaminu D. Díky němu může tělo lépe vstřebávat a využít vápník i fosfor, což souvisí s udržením normálního stavu kostí a zubů. Je rozpustný v tucích a také je klíčový pro správnou funkci imunitního systému. Rovněž se podílí na procesu dělení buněk a udržuje svaly v kondici. V zimních měsících se doporučuje zvýšit jeho příjem a zařadit do jídelníčku potraviny, jako jsou mořské ryby, vejce, mléčné výrobky nebo celozrnné pečivo.

K2, či menachinon?

Nehrozte se, vitamin K2 je vlastně menachinon. Jedná se tedy jen o jiný název. I on patří k vitamínům, které se rozpouštějí v tucích. Podílí se na srážení krve a koriguje funkci buněk. Říká se o něm, že dokáže zpomalit stárnutí, a to ocení muži i ženy všech generací. Nachází se zejména v tmavé zelenině, ale ta není všem lidem po chuti. Naštěstí existuje Vitamin D3 K2 kapky od německé společnosti Kappa BioScience.

V čem jsou kapky výjimečné?

V jedné lahvičce Vitamin D3 K2 MK7 kapky najdete vysoce koncentrované vitamíny D3 a K2. Postačí jedna kapka a darujete organismu dostatečné množství obou látek. Určitě vás potěší, že jsou kapky vhodné také pro vegetariány, neobsahují barviva, aromata, stabilizátory, lepek či želatinovou laktózu.