Udržitelná logistika by měla být samozřejmostí – díky Schoeller Allibert tomu tak je

Spotřeba stoupá. I když současná doba přinesla krátkodobé pozastavení tohoto trendu, rozhodně nebude trvalým. Se spotřebou roste logistika a její negativní vliv na trvale udržitelný rozvoj. S tím se však dá mnohé dělat a uhlíkovou stopu i další negativa výrazně snižovat. Příkladem je filosofie společnosti Schoeller Allibert, která snaze o trvale udržitelný rozvoj přizpůsobuje veškerou svou produkci.

Schoeller Allibert nabízí výrobky pro trvale udržitelnou logistiku. Komu tento výraz není blízký, či přesně neví, co si pod ním představit, tak jde o snahu nabízet takové výrobky, které jsou ekologické a nepovedou k tomu, že se naše společnost sama zničí nadměrnou a rostoucí spotřebou. Jako výrobce však myslí i na firmy. Nepodřizuje vše jen ekologii. Ruku v ruce přináší produkty, které současně a bez kompromisů, pokud jde o trvale udržitelný rozvoj, umožňují firmám snižovat náklady a fungovat ekonomičtěji.

Když je plast ekologickým

Společnost nabízí především plastové palety, plastové kontejnery IBC, malé skládací přepravky, stohovatelné přepravky, stohovatelné zasouvací přepravky, skládací paletové kontejnery, též přepravní vozíky či výrobky pro nápojový průmysl. Firma těmto výrobkům vtiskla ekologickou inteligenci a dokazuje, že i plast může být používaný ekologickým způsobem.

Svými výrobky firma přispívá k trvale udržitelnému rozvoji hned dvěma způsoby. Trendem je totiž nejen recyklovatelnost, ale i úspora, která vede k nižší spotřebě plastů, obalových materiálů, avšak i pohonných hmot, protože jeden vůz je schopen odvézt více zboží. Stejně tak se šetří, pokud jde o skladovací prostory, jelikož skladování může být díky chytrým výrobkům mnohem efektivnější, méně náročné na spotřebu energie i prostor. Například skládací paletový kontejner, který firma vyrábí, umožňuje skladování i transport tohoto kontejneru po vyložení zboží extrémně úsporným způsobem. Což šetří životní prostředí a současně prostředky firmám. Ty pak nejenže mají větší zisk, ale mohou více prostředků investovat třeba do svých opatření pro trvale udržitelný rozvoj.

Firma si stojí za názorem, že plast je dnes nejoblíbenějším nástrojem udržitelnosti

Plast firmě umožňuje vyrábět plně recyklovatelné obaly s perfektními vlastnostmi, které dělají obaly trvanlivými a odolnými. Takže ani recyklační proces nemusí být příliš častým. Firma se zapojuje i do moderního systému tzv. paletového poolingu, což je vlastně pronajímání palet různým společnostem na potřebnou dobu. To opět snižuje množství logistických obalů, které se musí vyrobit, někde skladovat či zbytečně rychle recyklovat nebo dokonce likvidovat. V celém procesu hraje hlavní roli kvalitní plastová paleta.

Výrobky Schoeller Allibert se vyrábí z polypropylenu a vysokohustotního polyethylenu. Oba tyto materiály mají vysoký přínos pro ekologii. Snadno se recyklují, jednoduše se udržují, výrobky z nich jsou lehké a umožňují vyrábět produkty skládací či stohovatelné. To vše pomáhá firmám šetřit peníze, zmenšovat energetické nároky a rovněž snižovat uhlíkovou stopu.

Facebookové komentáře

Přidat komentář