Textilní haly vás překvapí ve všech směrech

Mnozí lidé jsou překvapení, když se dozví bližší informace o textilních halách. Laik často nemá ani ponětí o tom, že se využívají jako hangáry, garáže, jízdárny, sportovní střediska i sklady. Jsou totiž velmi levné, rychlé na výstavbu a odolné.

Méně starostí je už se základy. Textilní hala od firmy POLAK CZ s.r.o. nepotřebuje nové základy, bohatě postačí podloží zpevněné štěrkem, do země se ukotví železnými trny. Konstrukci tvoří příhradové rámy z ocelových trubek, které jsou spojovány podélnými ztužidly. Spoje drží pevně, ale dají se rozdělat pro možnost budoucího stěhování haly.

Plachta má životnost minimálně 10 let

Opláštění je zhotovené z pevného a nehořlavého materiálu, který je odolný klimatickým podmínkám, UV záření i mechanickému prodření. Barva nebledne, a tak plachta zůstává v původním stavu dlouhá léta. Společnost POLAK CZ, která využívá opláštění německého výrobce HEYTEX, udává životnost minimálně 10 let. A kdyby se někde přece jen objevila díra, lze ji opravit svárem.

Aby se opláštění nepovolovalo, je využíván systém tzv. tunelu v plachtě. Jednou za dva roky se řešení utáhne a povrch zůstává stále vypnutý. Neublíží mu sníh ani vítr, haly vydrží i zatížení sněhem více než 4 kPa.

Stavba přímo na míru

Každá hala je zhotovena podle přání zákazníka na míru. Zvolit se dá tvar (do A, U a O) i barva. Zákazníci si musí rozhodnout, jaká chtějí vrata, dveře, osvětlení, odvětrávání atd. Například v jízdárně budou potřeba tribuny pro diváky a seníky, ve sportovní hale mantinely a vytápění.

Ano, textilní haly se skutečně využívají jako jízdárny pro koně, haly k provozování různých sportů, hangáry pro letadla nebo garáže. Chcete-li se o tom přesvědčit, podívejte se na web společnosti POLAK CZ. Uvidíte tam několik jejich realizovaných projektů, mezi nimiž je právě i jezdecký areál Krakovany, v němž jsou pořádány závody nejvyšší úrovně.

Montované haly rozhodně nejsou jen dočasným řešením. Jedná se o plnohodnotné stavby, které nabízí nespočet výhod.

Doporučujeme: Textilní haly od firmy POLAK CZ s.r.o.

Facebookové komentáře

Přidat komentář