Test ADAC 2020 otestoval celoroční pneumatiky pro SUV, ukázkové hodnocení nevykazovala ani jedna

Celoroční pneumatiky jsou stále populárnější volbou. Motoristům odpadá starost s přezouváním a uskladněním druhé sady. Díky tomu šetří čas, peníze a prostor. Co se však výkonu tyče jsou zatím celoroční pneumatiky pouhým kompromisem mezi letními a zimními pneumatikami. Alespoň to byl výsledek testu pneumatik německého autoklubu ADAC, který otestoval sedm současných modelů o rozměru 235/55 R17 vhodných pro střední třídy SUV, dodávky a transportéry. Zajímá vás, které se osvědčily nejvíce?

Výsledky testu ADAC 2020 pro celoroční pneumatiky 235/55 R17

I letos si odborníci posvítili na celkem 7 současných modelů celoročních pneumatik o rozměru 235/55 R17 vhodných pro střední třídy SUV, dodávky a transportéry. A jaký byl výsledek? Z celkových sedmi modelů ukázkové hodnocení nevykazovala ani jedna pneumatika. Nicméně alespoň dostatečného hodnocení dosáhlo hned pět modelů. Konkrétně se jedná o pneumatiky Continental AllSeasonContact, Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, Michelin Crossclimate+, Nokian Weatherproof a Uniroyal AllSeasonExpert 2. Pojďme se blíže podívat na ty nejlepší z nich.

Continental AllSeasonContact

První místo obsadila pneumatika Continental AllSeasonContact, která podle odborníků dosahuje relativně dobrých výsledků na mokru i na sněhu. Na suché vozovce však její výkon trochu pokulhává, ostatně jako skoro u všech dalších zkoumaných modelů. Je tedy ideální volbou do chladnějšího podnebí. Německý výrobce přišel s novým designem, složení směsi a detailně propracovanou konstrukcí pneumatik, díky čemuž nabízí nejlepší palivovou účinnost i v prémiovém segmentu. Ušetříte tak peníze i na spotřebě paliva a máte jistotu, že vám nějakou dobu vydrží.

Foto: Celoroční pneumatika Continental AllSeasonContactContinental AllSeasonContact, vítězná pneumatika testu ADAC, která podle odborníků dosahuje dobrých výsledků na mokru i na sněhu.

Goodyear 4Seasons G2

Celoroční pneumatiku Goodyear 4Seasons Gen-2 oceníte pro spolehlivé jízdní vlastnosti na mokrých a zledovatělých cestách. Jistých nedostatků však dosahuje na suché vozovce a na sněhu. Navíc díky směsi pro každé počasí a ploššímu profilu, který roznáší tlak rovnoměrně, má pneumatika 4Seasons také delší kilometrovou životnost a nízkou míru opotřebení.

Foto: Celoroční pneumatika Goodyear 4Seasons Gen-2

Celoroční pneumatiku Goodyear 4Seasons Gen-2 oceníte pro spolehlivé jízdní vlastnosti na mokrých a zledovatělých cestách.

Michelin CrossClimate+

Michelin CrossClimate+ je spolehlivá celoroční pneumatika, která vyniká vysokým kilometrovým nájezdem a na rozdíl od jiných testovaných pneumatik vás skvěle podrží i na suché vozovce. Dezén si navíc uchová stejné jízdní vlastnosti až do úplného opotřebení. Jediný její nedostatek byl v jejím chování na sněhu. Pokud ale jezdíte v zimních podmínkách, jako je sníh a led pouze příležitostně, je pro vás revoluční novinka Michelin Crossclimate+ ideální volbou.

Foto: Celoroční pneumatika Michelin CrossClimate +

Michelin CrossClimate + vás na rozdíl od jiných testovaných pneumatik skvěle podrží i na suché vozovce.

Co z testu ohledně celoročních pneumatik vyplývá?

Zdá se, že v rámci odvětví SUV vozů mají celoroční pneumatiky ještě zdaleka co dohánět. Na druhou stranu se v porovnání s předchozími generacemi jedná o významný pokrok. Největší změnou je vyšší kilometrový nájezd a kratší brzdná dráha. Stále však na trhu nalezneme dezény, které oproti průměrné letní pneumatice zastaví na suchu i o 6 metrů dále, což je opravdu velký rozdíl, jež představuje třeba dva přechody pro chodce. Pokud však budete s touto skutečností počítat a nežijete na horách, není důvod proč celoroční pneumatiky nepoužívat.

Zdroj fotografií: AZ Pneu, Depositphotos.com