Těhotná je krásná

Těhotná je krásná – Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy, ne vždy se ale nastávající maminky také krásně cítí. Může za to jejich šatník, který se jen obtížně přizpůsobuje rostoucímu bříšku. Nabídka těhotenského oblečení je naštěstí velmi široká, stačí se v ní jen dobře zorientovat.

 

Módní časopisy razí heslo, že i těhotná je krásná. Nabídka obchodů tomu ale často příliš neodpovídá. Kalhoty s elastickým pasem a plandavé halenky sice mohou poskytnou pocit pohodlí, průlom na poli přirozené krásy ale neudělají. To umí jedině těhotenské šaty.

 

Jak vybrat těhotenské šaty

 

I když jste (možná) až dosud šaty nenosila, v těhotenství byste je rozhodně měla vzít na milost. Těhotenské šaty komfortně zakryjí vaše bříško i záda a zároveň je ochrání před nepříjemným chladem. Nikde netlačí ani neškrtí, obléknete si je během minuty a nemusíte pracně přemýšlet nad tím, s čím je zkombinujete.

 

V chladných dnech si vystačíte s obyčejnými leginami (nejlépe s pasem z pružného úpletu), na pracovní schůzce zase s punčocháči. Rozhodně doporučujeme ty těhotenské s vysokým zdravotním pasem, ten netlačí ani se neshrnuje. Pro jaro a léto hledejte punčocháče s označením 20 až 40 DEN, v zimě raději 80 DEN.

 

Vybírejte takové střihy, které vám zalichotí i se stále se zvětšujícím bříškem,. Nejvhodnější je řasení v oblasti prsou nebo volně se rozšiřující áčkový střih. Širší nabídka bývá obvykle na internetu, kde si můžete o tom, jak budou šaty vypadat na vás, udělat velmi dobrou představu díky fotografiím na reálných modelkách.

 

Náš tip: Dejte si pozor na fotografie, na kterých si ženy drží své bříško zespodu „jako by jim chtělo upadnout.“ Tím zároveň upravují i velmi volné plandavé šaty do žádoucího tvaru – bez této pózy by výrobek vypadal jako onen pověstný stan. Takové šaty se hodí na pláž nebo na procházku, ale určitě ne jako elegantní oblek do práce nebo na akci.

 

A až se vaše miminko narodí, určitě šaty ještě neodkládejte. Chvíli potrvá, než se tělo po porodu vrátí do původního stavu a pod volnými šaty navíc nejsou vidět stahovací poporodní kalhotky ani jiné pomůcky.

Facebookové komentáře

Přidat komentář