Strašák jménem celulitida – jak jí dát sbohem?

Při slově léto se většině z nás vybaví slunce, teplo, dovolená, moře – a plavky. Právě před začínající plavkovou sezonou nejčastěji řešíme nejen kila navíc, ale také nevzhlednou celulitidu. Pokud se vaše postava nenachází zrovna v nejlepší formě, ještě máte nějaký čas na to, abyste ji dali do pořádku. Možností je celá řada, na nic tedy nečekejte a začněte hned.

Kde se vzala?

Celulitida představuje velkého strašáka hlavně pro ženy, nevyhýbá se však ani mužům, trápí lidi s nadváhou i „hubeňoury“. Za jejím vznikem stojí celá řada faktorů, svůj díl nese genetika, hormony, nedostatek pohybu i nevhodný životní styl. V těle se začínají hromadit škodliviny a kůže ztrácí svou pružnost. Silná celulitida znamená nejen estetickou vadu, ale také vážný problém. Poukazuje totiž na to, že lymfatický systém nefunguje tak, jak by měl. Vznikat mohou otoky, docházet může i ke špatnému prokrvování končetin.

Vsaďte na správný jídelníček

Kladete-li si otázku, jak se celulitidy zbavit, pak vězte, že v první řadě musíte upravit váš jídelníček. Snažte se maximálně omezit nejrůznější dochucovadla, instantní jídla, velké množství cukru a soli, která zadržuje vodu v těle. Dopřejte si naopak hodně zeleniny, ovoce, luštěnin a obilovin. Nezapomínejte rovněž na pitný režim, dehydratace je totiž zodpovědná za pomalejší odplavování odpadních látek z těla. Popíjejte nejlépe neperlivou vodu nebo bylinkové čaje.

Nezanedbávejte péči

Na trhu je k dostání celá řada přípravků v podobě krémů, gelů, sér či peelingů, které slibují okamžité zmírnění projevů celulitidy. Mnohdy se však jedná spíše o marketingový tah. Některé z nich sice skutečně mohou pomoci, ale zázraky, natož na počkání, opravdu nedovedou. Určitou pomoc nabízí lymfatické masáže nebo detoxikační zeštíhlující zábaly. Nejlepších výsledků ale dosáhnete, když se svěříte do rukou odborníků – estetická medicína dnes dokáže hotové divy. Vyzkoušet můžete třeba mezoterapii, při níž se do střední vrstvy kůže injekčně aplikují speciální léčebné roztoky, které regenerují a vyhlazují kůži. Doslova hitem se pak stala kryolipolýza, která tukové buňky zničí mrazem, nebo kavitace, při níž dochází k redukci podkožního tuku a projevů celulitidy ultrazvukem. Tak dejte konečně pomerančové kůži sbohem a užijte si léto naplno!