Sladké lenošení v zahradním nábytku

Jestliže si právě chcete pořídit zahradní nábytek, abyste si mohli užít sladké lenošení na zahradě, je třeba si uvědomit, že starým zahradním lehátkům s dřevěnou skládací polohovací konstrukcí a známým plátěným potahem už na našem trhu konečně a definitivně odzvonilo. Zahradní lehátka se dnes vyrábějí z pevnějších hliníkových trubek. Jsou velmi lehká a také snadno přenosná, Nebo jsou zde dřevěná a kovová zahradní lehátka vybavena kolečky. Na relaxační poležení na zahradě je lepší si trochu připlatit za kvalitu. V přívětivé cenové relaci dnes najdete i lehátka plastová. Jsou skládací s polohováním pod hlavou a mají i snímatelný podnožník. Ležet na plastu asi nebudete, není to moc pohodlné, proto si pořiďte pěkné polstry.

Matrace a polstry na zahradní nábytek

Na sluníčku se plasty, kov i dřevo nepříjemně rozpálí, jinak jsou zase studené a tvrdé. Pořídit si můžete i pohodlnou matraci. Pro příjemný komfort je třeba matrace alespoň 4 cm vysoká, naplněná velmi poddajným a pružným materiálem. Výhodou je, že na noc nebo v nepříznivém počasí sbalíte domů jen matraci, plastové lehátko na dešti můžete nechat. Vyšší třídu ve vybavení, kterým je zahradní nábytek, jsou polohovací lehátka z hliníku, s podložkou z příjemně perforovaného plastu nebo někdy také z pevnějšího a odolnějšího hliníku. Pak je s nimi manipulace snazší než s lehátky s celoplastovým korpusem. Mají také velmi dlouhou životnost. Pokud je výplet plastový, je choulostivější na mechanické poškození. Je třeba dávat pozor na zadrhnutí třeba o kámen nebo na nerovnoměrné zatížení, aby se výplet neprotrhl. Na plastovém výpletu se také dobře vyjímá matrace a dobře se na ní leží.

Luxusní zahradní lehátka

Krásná lehátka ze dřeva exotického nebo z tvrdé akácie vám budou sloužit dlouho. Skládací i polohovací mechanismy jsou různé. Často se z nich dá složit křeslo na sezení, někdy jsou pouze k ležení a jejich podhlavník i podnožník je možné polohovat jen do mírného sklonu. Takové zahradní lehátko s dobře ušitou matrací v pěkné barvě vám dopřeje vysoký komfort. Nevýhodou je fakt, že dřevo snese sice dost, ale nemělo by být neustále vystavováno častému střídání vlhka a sucha. Vždy je lepší jej na noc uklidit pod střechu, ať na něj neprší a nepadá rosa. K bazénu se hodí spíše týkové dřevo. Pravidelná roční údržba u dřeva je o něco náročnější. Oleje volíme podle typu dřeva, kterými po sezoně lehátko ošetříte. Mnohem více informací se dozvíte na blogu, jak o zahradním nábytku, grilech, party stanech a ostatních doplňcích vhodných na vaši zahradu.

 

Facebookové komentáře

Přidat komentář