Domů » DOMÁCÍ MAZLÍČKOVÉ » Široké obojky pro psy jsou pohodlné a mohou dokonce svítit

Široké obojky pro psy jsou pohodlné a mohou dokonce svítit

Fotografie: široké obojky pro psy

Obojek patří mezi základní a nezbytnou výbavu psa. To, jak mu sedne, často rozhodne o tom, jak komfortně se bude pes cítit, s čímž úzce souvisí i jeho chování. Pojďte se podívat na pár zásad, jak vybrat obojek, a rovněž na trend mezi obojky – na široké obojky pro psy s bezpečnostním efektem.

Obojek pro psa plní celou řadu funkcí

Výběr obojku pro psa úzce souvisí s plemenem, které jsme si pořídili, též s povahou našeho pejska, s místem, kde se obojek povětšinou používá, i s účelem, kvůli kterému pes obojek nosí. Třeba doma by náš malý bytový pejsek obojek nemusel mít vůbec, a přesto mu právě zde rádi nasadíme luxusní obojek, který má funkci spíše módního doplňku než obojku na zajištění pejska. K tomu se hodí spíše široké obojky pro psy, které jsou bezpečnější a nabízí často další přidané funkce.

Každý pes může mít obojků hned více

Rozdíl je už jen mezi výcvikovým a vycházkovým obojkem. Na zahradě pes sice obojek nepotřebuje, ale přesto jej zvažte. Právě zde může mít nasazen ochranný obojek proti parazitům, či svítící obojek, díky kterému identifikujete, kde se pejsek nachází i za tmy. To se hodí zejména pokud pejsek nereaguje a zavolání. Navíc obojek s identifikačním označením psa a jeho majitele se hodí i pro případ, kdyby se pes zaběhnul. Přestože jste přesvědčeni, jak dokonale máte zajištěn pozemek proti útěku pejska, naši čtyřnozí přátelé umí být někdy skutečně ve své snaze nezdolní.

Obojek umí pejska rovněž částečně ochránit před útoky jiných psů. I u menších plemen mohou široké obojky pro psy skvěle ochránit nejcitlivější krční partii. Už jen jedno zakousnutí bývá pro menšího pejska fatální. Pokud tedy při venčení hrozí neshody s jinými pejsky, je dobré podle toho vybírat i obojky.

Speciálními obojky pak jsou různé elektronické a protištěkací obojky. Názory na humánnost jejich použití se různí, pokud se však používají ty bezpečné a se správnou mírou, jde pomocí nich pejska odnaučit celé řady zlozvyků. Třeba štěkání na každého kolemjdoucího, což může být obrovským problémem v rámci mezisousedských vztahů.

Kvalitní široké obojky pro psy

Široký obojek pro psa nabízí řadu výhod. Je pevnější a umožňuje použití kvalitnější přezky, která se nerozpojí ani nezlomí. Psa navíc obojek méně škrtí a lépe mu sedne. V neposlední řadě je i výraznější, a ať je to jakkoliv, vždy jde částečně i o módní doplněk. Větší šířka obojku umožňuje rovněž implementaci různých přidaných funkcí k obojku. Nejenže může obsahovat pořádný štítek s kontaktem na majitele pejska v případě, že by se ztratil. Široké obojky pro psy dnes často obsahují třeba integrované LED svícení.

Svítící obojky pro pejsky

LED technologie pronikly do všemožných oblastí našeho života a rozsvítili jsme i své pejsky. Díky tomu je teď snadněji identifikujeme při snížené viditelnosti, pokud je máme na volno. Ve větším bezpečí budeme s naším pejskem i při společných večerních procházkách. Široké obojky pro psy s integrovaným LED svícením jde pak ještě doplnit i svítícími vodítky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *