Sexuální pomůcky už dávno nejsou tabu

Mnozí by řekli, že v dnešní době lidem není nic svaté. Otevřeně se vyjadřujeme i o tom, co by se v dřívějším století nikdo neodvážil říct nahlas. Zkoušíme věci, jež byly našim rodičům zapovězené. A ještě se o tom nebojíme dát světu vědět. Jaký postoj k tomu máte vy?

Témat, která bývala dříve tabuizovaná, je samozřejmě více. Každopádně jedním z dokonalých příkladů jsou hračky pro dospělé. Existují již odnepaměti, nicméně kdysi je používali spíš majetnější lidé. Dnes jsou dostupné každému a není nejmenší důvod, proč byste je neměli vyzkoušet také vy.

První umělý penis? Ještě ve starověku!

Ne, erotické pomůcky opravdu nejsou žádným výmyslem lidí zhýčkaných moderním světem. Věděli jste, že dildo používaly již ženy ve starověku? Ve starověkém Římě se vyráběla ze slonoviny a vzácných dřevin. V 70. letech minulého století hrál prim latex, dnes se používají zejména silikon a gel. Jejich povrch velmi věrně napodobuje lidskou pokožku.

Dříve se o tom prostě jen tolik nemluvilo

Sex je přirozená lidská potřeba, takže neexistuje jediný důvod, proč byste si ho měli odpírat. Ačkoliv to není zrovna věc, o níž by se mluvilo při rodinné večeři, nemusíte se stydět objednat si nějakou sexuální hračku.

Jak jsme si prozradili, dilda a další pomůcky používali lidé již v dávných dobách. Málokdo se o tom ovšem odvážil veřejně promluvit. Výjimkou byl třeba anglický autor Oscar Wilde žijící na konci 19. století. Možná jste slyšeli o jeho knize Lady Fuckingham – ta poměrně věrně popisuje život bohaté paničky, která si ráda užívala nejen s muži, ale i se svými kamarádkami. Wilde se tam zmiňuje právě i o různých pomůckách.

A kdy seberete odvahu vy?

Sebeuspokojování i sexuální hračky jsou stále tématy, jež by měla zůstat spíš mezi partnery. Dobře zvolená pomůcka může pomoci hezky oživit partnerský vztah. Vybočíte ze sterotypu a třeba přijdete i na něco nového, co by se vám mohlo líbit. Objevíte vášeň pro vakuové pumpy, zjistíte, že se vám líbí BDSM praktiky, nebo se konečně odvážíte k análnímu sexu.

Pořídit si nějakou takovou pomůcku už dnes není vůbec složité. Nemusíte se studem a rudou tváří navštěvovat kamenný sexshop. Prostě si jen sednete k počítači a online se podíváte, co by se vám mohlo líbit. Velkou výhodou je, že si můžete dohledat i popis a návod k použití jednotlivých pomůcek. Víte například, k čemu se používají venušiny kuličky? Podle čeho vybrat umělou vagínu? Či jaký vibrátor je vhodný, když s tímto sortimentem ještě nemáte žádné zkušenosti?

Moc hezky zpracované informace, popisky zboží i video návody má sexshop RůžovýSlon.cz. To je doslova internetový ráj pro začátečníky i pokročilé, kteří mají chuť pořídit si zase nějakou novou hračku. Tak vzhůru vybírat! Můžete investovat pár stovek, nebo několik tisíc. Potěšit sebe, drahou polovičku nebo vybrat předmět, s nímž si užijete oba. Neláká vás to?