Senior Park – komfortní a bezpečné bydlení

V důchodovém věku se nejvíce lidé bojí, že se stanou závislí na pomoci druhých a budou tak přítěží pro své okolí. Existují však místa, která poskytují komfortní bydlení, kvalitní služby, a zároveň umožňují seniorům zachovat si důstojnost a svůj životní styl. A právě na takových hodnotách si zakládá Senior Park nedaleko Prahy, který se pro své klienty snaží vytvořit maximálně příjemné a hlavně bezpečné prostředí pro život.

Obyvatelé si mohou vybrat mezi jednopokojovým či dvoupokojovým samostatným bytem, který je bezbariérový, tudíž jej mohou obývat také lidé se sníženou schopností pohybu či dokonce vozíčkáři. Ve svém bytě může každý obyvatel nejen přijímat kdykoliv návštěvy, které u něj mohou dokonce i přespat, ale má také možnost mít zde svého domácího mazlíčka, který je v životě nejednoho seniora nepostradatelným společníkem. Tato možnost se tak stává pro většinu starších lidí rozhodujícím aspektem, neboť mnoho domovů pro seniory či seniorských bydlení tuto možnost nenabízí a lidé jsou tak nuceni vyhledat pro své domácí miláčky jiný domov.

Zdejší obyvatelé si nemohou stěžovat ani na nedostatek možností, jak trávit svůj volný čas. V první řadě mohou volné chvíle trávit v atriu, které se nachází uprostřed areálu a je tak přístupné ze všech bytů. V něm mohou senioři najít dostatečně klidné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Pro aktivnější obyvatele je pravidelně připravován pestrý program, který zahrnuje nejen aktivity, které jsou uskutečňovány uvnitř objektu, ale také výlety za památkami a kulturními zážitky. Všechny tyto akce jsou však dobrovolné, tudíž mají senioři možnost sami si zvolit, zda se chtějí dané aktivity zúčastnit či nikoli. Stejně tak není obyvatelům nařízen žádný režim, který by jim stanovil čas, ve kterém se budou stravovat či chodit spát. Senioři si tak mohou zachovat životní styl, na který byli doposud zvyklí.