Selhala antikoncepce? Existuje nouzové řešení!

V dnešní době se ženy nespoléhají jen na kondom anebo na to, že si dávají při sexu pozor. Většina z nich se jistí antikoncepcí. V každém případě se může stát, že i hormonální pilulka selže. Říkáte si, co dělat, když není dítě v plánu? Naštěstí existuje tableta Afternor, která se užívá po nechráněném pohlavním styku do 72 hodin, a zabraňuje tak nechtěnému otěhotnění.

Těhotenství i přes antikoncepci?

Taky si říkáte, že antikoncepce vás chrání před nechtěným těhotenstvím na sto procent? Určitě si vzpomenete alespoň na jednu kamarádku či kolegyni z práce, která na tuto důvěřivost doplatila. Hormonální pilulky, jež si máte vzít každý den ve stejnou dobu, jsou nejrozšířenější formou antikoncepce. Užívá je více než padesát procent českých žen, což je tedy každá druhá dáma. Jenže vždy je nějaké ale. Ruku na srdce. Kolikrát jste si ji vymazala z paměti a večer jste měla s partnerem sex? Při práci na směny anebo při náročných zaměstnáních je zapomnětlivost častá. Lékaři upozorňují i na to, že síla a spolehlivost klesá i při užívání antibiotik.

Kde je jistota?

Pokud máte nechráněný pohlavní styk a nejste si jistá, zda nedošlo k nejhoršímu, dejte přednost pohotovostní antikoncepci Afternor, která zabraňuje nechtěnému početí. Tableta Afternor stopuje uvolnění vajíčka z vaječníku. Je nutné ji užít do tří dnů od pohlavního styku. Nejlépe už první den. Tím se šance výrazně zvyšují. Tato tableta má minimum nežádoucích účinků a patří k nejlepším metodám proti neplánovanému otěhotnění.

Jste studentka a neplánovala jste sex? Nejste na dítě připravena? Nemůžete si ho nyní dovolit? Jste už dvojnásobnou maminkou a dalšího potomka nechcete? Právě vás by pohotovostní antikoncepce mohla ochránit proti nechtěnému početí. Nenechejte nic náhodě, mějte tabletku preventivně v kosmetické taštičce a v případě nouze užijte Afternor do 72 hodin. Ročně dochází v České republice k tisícům potratům. S touto tabletou je možné toto číslo omezit.