Domů » Jak se dostat do formy? 4 tipy, jak si poradit s nastavením jídelníčku

Jak se dostat do formy? 4 tipy, jak si poradit s nastavením jídelníčku

Dobře nastavená strava je základním předpokladem úspěšného hubnutí. Musíte dodržet několik pravidel, aby to celé fungovalo a tělo reagovalo požadovanou ztrátou přebytečného tuku.

Menší příjem v porovnání s výdejem

Pro úpravu tělesné váhy a snížení množství tuku je potřeba správně nastavit příjem energie. Ten by měl být o kousek nižší v porovnání s výdejem ve formě pohybu a bazálního metabolismu. Ideální je najít takový rozdíl, kdy máme stále dost energie a necítíme velký hlad, ale zároveň pomalu hubneme. Pokud si sami nechcete počítat energetickou hodnotu potravin, hodí se alespoň ze začátku využít krabičkovou dietu.

Dostatečný příjem živin

Zajistit si během redukčního režimu dostatečný příjem živin není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V rámci zjednodušení totiž můžeme sklouznout k neustálému opakování několika jídel, takže nám pak budou chybět jiné vitamíny a minerální látky. Krabičková dieta pomáhá řešit přesně tento problém, protože skladba jídel je pestrá a často se mění tak, aby byly pokryty všechny nutriční potřeby organismu.

Hladovění není cesta

Když nebudete jíst, tak zhubnete. Otázkou ale je, jak dlouho vám výsledek vydrží a zda jde o zdravé hubnutí. Cesta za vysněnou postavou totiž vůbec nemusí být trápením, ale může se dokonce jednat o příjemný zážitek, kdy objevíte nový životní styl. Krabičková dieta Praha je navržena přesně s ohledem na hledání zábavnosti ve zdravém a dietnějším jídle.

Zařazujte i své oblíbené potraviny

Aby se vám hubnutí podařilo a výsledek byl dlouhodobě udržitelný, musíte pamatovat i na svou psychickou stránku. V ideálním případě se do zdravého životního stylu zamilujete a už nebudete chtít jíst nic jiného. Na druhou stranu se ale mohou vyskytnout situace, kdy si hrozně moc chcete dát kousek svého oblíbeného jídla. A to si můžete jednou za čas bez výčitek dopřát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *