Přeskočit na obsah
Domů » FINANCE » Rekvalifikace je efektivní cestou k získání dobrého zaměstnání

Rekvalifikace je efektivní cestou k získání dobrého zaměstnání

rekvalifikační kurzy

V případě, že se vám dlouhodoběji nedaří prosadit se na trhu práce ve vašem oboru, případně vás jen přestala bavit profese, v níž jste vystudovali a dosud pracovali, máte možnost absolvovat některý z rekvalifikačních kurzů. V určitých případech je navíc možné jeho proplacení ze strany úřadu práce.

Proč jít na rekvalifikaci?

V dnešní době je stále více pracovních pozic, na něž je příliš mnoho uchazečů nebo naopak o vybrané druhy činností není na trhu práce velký zájem. Právě to je hlavním důvodem, proč začít uvažovat o změně povolání. K tomu však potřebujete získat nové znalosti. A rekvalifikační kurzy jsou nejlepší cestou. Trvají obvykle jen několik měsíců, jejich absolvování rozhodně není otázkou let, jako je tomu v případě klasických studií. Po uplynutí získáte certifikát a máte možnost získat novou, atraktivnější práci.

Kolik rekvalifikace stojí?

Rekvalifikační kurzy nejsou zrovna levnou záležitostí, zvláště pro ty z vás, kteří nemají naspořené větší množství peněz. Obvykle stojí kolem 10 tisíc korun, co platí například pro kurz účetnictví, některé jsou však i dražší. Záleží také na tom, kolik hodin je potřeba v rámci rekvalifikace strávit, než patřičný certifikát obdržíte.

Kdy lze za rekvalifikaci ušetřit?

Pakliže je kupříkladu vaší lokalitou pro rekvalifikace Olomouc, lze za kurz ušetřit. Stačí, jste-li vedeni na příslušném úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání a dlouhodoběji se vám nedaří získat pozici ve vašem dosavadním oboru. Úřad práce pak takovýmto lidem rekvalifikační kurzy proplácí, aby se mohli lépe prosadit na trhu práce. Je nutné splnit ještě další podmínky, rekvalifikace jsou nicméně poměrně dostupné. A v současnosti i stále více využívané. V době, kdy naší zemí hýbe pandemie koronaviru, je změna povolání leckdy nezbytnou záležitostí, abyste nezůstali nezaměstnaní po dlouhé měsíce, ba dokonce roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.