Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Rakouské Alpy jsou symbolem nádherné dovolené. Už jste je navštívili i vy?

Rakouské Alpy jsou symbolem nádherné dovolené. Už jste je navštívili i vy?

Alpy panorama

Je téměř nemožné najít člověka, který by nikdy neslyšel o kráse Alp, nebo je sám nenavštívil. Tato rozsáhlá pohoří jsou nejvyhledávanějším místem pro dovolené v celé Evropě. Není se čemu divit.

Alpy v každém ročním období

Tyto magické hory nejsou zdaleka jen doménou zimního lyžování, ale stávají se i oblíbeným místem turistů či cyklistů. Alpy zkrátka nabídnou každému fanouškovi pohybu něco. Se svou délkou 1200 kilometrů zasahují do neuvěřitelných osmi států, takže jedna návštěva opravdu neodhalí veškerou krásu rozlehlého ráje.

Z toho důvodu si mnoho lidí zde svůj pobyt pravidelně opakuje a nedá na něj dopustit. Otázkou je, jste spíše vyznavač zimy, nebo léta? Pokud máte raději zimu a lyže, určitě doporučujeme lyžařské zájezdy do rakouské části Alp. Nejoblíbenějšími destinacemi pro tyto účely jsou Tyrolsko, Korutany a Nassfeld.

Stačí se podívat na internetové fotky těchto míst a nebudete chtít lyžovat nikde jinde. To neznamená, že by zmíněné lokace neměly co nabídnout ani cyklistům a turistům. Cyklistické i pěší trasy jsou tady na dobré úrovni a letní návaly milovníků kol i chůze to dokazují. Pokud máte raději větší klid, zkuste zde sportovat mimo hlavní sezónu.

Jak najít ubytování?

Rakousko je žádanou lokalitou, takže zde logicky existuje i velké množství všemožného ubytování. I v tomto případě se vám pomocníkem při hledání stane internet, přičemž stačí ve vyhledávači najít výraz „alpskalyzovacka.cz“. Tyto stránky mohou posloužit jako pomoc při hledání hotelu, ale i jako inspirace na možné výlety.

Pokud můžeme doporučit jednu věc, určitě je to opakovaná návštěva Alp. Nic nezkazíte, když se do tohoto pohoří podíváte vícekrát a pokaždé zvolíte jiné místo ke své dovolené. Na závěr přejeme užitou dovolenou, na kterou budete vzpomínat jen v tom nejlepším.