Radikální a přesný řez

Moderní technologie kráčí kupředu a nejinak je to v přesnosti dělení materiálů. Jsou oblasti, ve kterých se potřebujeme spolehnout na setiny milimetru, a v ten okamžik skýtá dokonalé řešení stále se rozvíjející laserový paprsek.

Pokud hledáte partnera pro řezání a ohýbání plechů, je na trhu k dispozici již od roku 2007 společnost Bystronic Czech Republic s.r.o. Úspěch svých zákazníků podporuje nabídkou uživatelsky orientovaných systémů pro řezání laserem i vodním paprskem a pro ohýbání materiálů.

Aktivní je po celém světě. Ze svého sídla ve švýcarském Niederönz podporuje své zákazníky prostřednictvím vlastních prodejních a servisních společností. Je výhradní prodejní pobočkou mateřské společnosti Bystronic Laser AG pro český a slovenský trh, s působením v Brně, odkud je vždy se svým týmem nablízku všem zákazníkům po Čechách i na Slovensku.

S jakým požadavkem se na Bystronic lze obrátit

V centru výkonné nabídky stojí procesy pro řezání a ohýbání spolu s automatizací celého přísunu materiálu a toku dat. Svým zákazníkům poskytují komplexní podporu a poradenství v oblastech, jako je prodej, servis včetně proškolení špičkové techniky na řezání laserem, vodním paprskem a strojů na ohýbání.

Řezání laserem je metoda tepelného dělení plechů. Paprsek se vytváří v laserovém zdroji, zrcadly je veden do hlavy řezacího stroje a zde je čočkou zaostřován do velmi malého průměru s vysokým výkonem.

Takový řez je mimořádně mnohostranný – kromě rovných materiálů lze takto obrábět i trubky a profily. Řeže se převážně ocel, ušlechtilá ocel a hliník, v rozsahu tlouštěk od 0,8 do 30 mm.

Neopomenutelnou technikou je i 3D laserové řezání, které spočívá ve vyhotovení šikmých hran s nepřetržitým snímáním výšky. Umožňuje přesné otáčení kolem osy a tím pádem přesný proces řezání bez ztráty času a rychlosti.

Nadčasovost technologií spočívá v kvalitě a přesnosti

Bezprostředně po řezání probíhá ve výrobním procesu i ohraňování, což je metoda ohýbání plochého obrobku. Nejdůležitějším měřítkem kvality ohraňovacího lisu je přesnost. Pokud dochází k nevyhnutelným mírným odchylkám, pak při obou postupech, tříbodovém a dvoubodovém ohýbání, vyrovnává kompenzační systém.

Společně s inovativním softwarem značka Bystronic pomáhá zvýšit efektivitu výrobních procesů a minimalizovat ztráty k celkovému nárůstu zisku spokojených zákazníků.