Proč si pořídit sušičku na prádlo

Žijeme v uspěchané době a navíc máme velkou spoustu možností, jak trávit svůj volný čas. Když si pořídíme sušičku, získáme tím mnohem více benefitů, než si dokážeme představit. Které to jsou?

Konec problémů s místem

V létě možná pověsíme prádlo na balkon nebo na sušák do zahrady. Ale v zimě, nebo když prší, nám často doma sušák na prádlo překáží. Toto trápení s místem skončí jednou provždy. Prádlo snadno přemístíme z pračky rovnou do sušičky a pak jej uklidíme rovnou do skříně.

Ušetříme spoustu času

Když si uvědomíme, kolik času nám zabere věšení prádla, jeho sundávání a následné žehlení, je nám jasné, že tento čas lze využít i jinak. Sušička prádla nám šetří hlavně čas. Navíc nejsme závislí na počasí. Když jsme v práci, nemusíme plakat na tím, že nám venku mokne prádlo.

Nečekáme na uschnutí

Když svítí venku sluníčko, prádlo schne rychle. V zimě i v dešti je to někdy pořádná otrava. Oblečení na cvičení máme připraveno i na další den. Oblíbenou sukni či šaty si můžeme vzít na sebe i zítra. Při zvolení nejkratšího programu může být prádlo v sušičce suché klidně za půl hodiny.

Měkoučké a hebké prádlo

Měkké, jemné a nadýchané ručníky i oblečení jsou prostě mnohem lepší. Pokud je prádlo po sušení na šňůře tvrdé, ze sušičky bude nadýchané a měkké. Klasickým příkladem jsou jemné ručníky.

Konec žehlení

Obzvlášť na slunci, ale i v zimě u radiátoru, se oblečení často přesuší. Moderní sušičky mají speciální senzory, které měří teplotu i zbytkovou vlhkost. Díky tomu prádlo usuší tak, jak potřebujeme. Ve většině případů se už ani nemusí žehlit a lze jej rovnou složit do skříně či obléknout.

Dobrá zpráva pro alergiky

Při sušení prádla venku může na prádle ulpět pyl a prach z ovzduší. V sušičce se nám už nic takového nestane. Oblečení bude čisté a bezpečné i pro alergiky. Ošetření párou zbaví prádlo bakterií.

Nízká spotřeba energie

Sušičky v energetické třídě A+ nebo A++ jsou výrazně úspornější než dříve. Díky tomu ušetříme další náklady na energii. Žehličku můžeme odložit, nemusíme vlhkost větrat a topit na plné obrátky. Tím předejdeme i plísním na vašich zdech. Pro nejvýhodnější sušičku se podívejte na test sušiček.

Ochrana oblečení

Sušičky umí díky moderním technologiím pečovat i o nejjemnější prádlo. Certifikace společností Woolmark poskytne jemné sušení i pro obzvlášť citlivé tkaniny jako je vlna. V sušičce nám prádlo nevybledne jako na přímém slunci a oblíbenému oblečení prodloužíme i životnost.

Svěží vůně

Ze sušičky je prádlo čisté, suché a voňavé. Speciální osvěžující programy prádlo ošetří párou a zbaví jej nepříjemného zápachu, například kouře nebo přepáleného oleje. Aby vůně aviváže nevyprchala, zkuste vonné ubrousky do sušičky, třeba od značky Lenor. Ještě stále váháte? Podívejte se na rozdíl mezi klasickým sušením prádla a v sušičce.

Facebookové komentáře

Přidat komentář