Proč se vyplatí investovat do bezpečnostních dveří?

Pokud se rozhodnete pro pořízení nových vstupních bezpečnostních dveří do vašeho bytu či rodinného domu, nejspíše budete s prodejcem řešit, do jaké bezpečnostní třídy mají spadat. Jde o problém, který není radno podcenit.

Ochrana majetku – pádný argument pro pořízení bezpečnostních dveří

Zvolíte-li kvalitní bezpečnostní dveře do bytu, pak se výrazně snižuje riziko, že vaši domácnost navštíví nezvaní hosté. Zloději si často vybírají právě byty a rodinné domy, u nichž je na první pohled zřejmé, že nemají namontované bezpečnostní dveře.

K tomu, abyste se ve věci zorientovali, je dobré zmínit, jak jsou vstupní dveře rozdělené z hlediska bezpečnosti. Celkem existuje 6 tříd dle toho, jakou ochranu zajišťují, respektive jak je obtížné je překonat.

Volba vstupních dveří, jež spadají do 1. a 2. bezpečnostní třídy, není dobrá. Takovéto dveře lze totiž snadno překonat. Zručný zloděj se skrz ně dovnitř objektu dostane během pár vteřin, aniž by musel používat nějaké složité nářadí.

Chcete-li mít tedy skutečně bezpečnostní dveře, raději vybírejte od 3. třídy výše. Ty už totiž nelze zdaleka tak snadno překonat obyčejným páčidlem a dalším běžným náčiním, které zloději při svých „návštěvách“ používají.

Příkladem kvalitních produktů jsou bezpečnostní dveře delta, na něž se rozhodně dá spolehnout. Spolu s patřičnými zárubněmi a kováním odolají zlodějům a zvýší tak ochranu vašeho majetku.

Snížení hluku a dobré tepelně izolační vlastnosti

Do špičkových bezpečnostních dveří se ale vyplatí investovat i z jiných důvodů. Jsou-li totiž odborně provedené a namontované, slouží i jako velmi dobrý hlukový a tepelný izolant. Do domácnosti pak neproniká hluk zvenčí a zároveň z bytu neuniká zbytečně velké množství tepla, což oceníte hlavně v zimních měsících, kdy doma topíte.

Výrobou, prodejem a montáží spolehlivých bezpečnostních dveří se zabývá společnost Bezpečnostní dveře Praha. Více informací naleznete na webových stránkách a v sekci BP dveře – reference.