Jak připravit silvestrovskou párty

Příchod nového roku každý slaví podle svého gusta. Jeden vyrazí na chatu s přáteli, druhý si Silvestr raději vychutná v klidu a teple svého domova třeba u televize. A pak ještě existují tací, kteří se rozhodnou sami uspořádat oslavu pro své blízké, a to pěkně ve velkém stylu. Pokud mezi ně patříte i vy, pak se připravte, že budete muset zařídit spoustu věcí. Na co byste určitě neměli zapomenout a co se nevyplatí podcenit?

Kdo je připraven, není zaskočen

Nejdříve si utvořte seznam pozvaných. Podle počtu hostů se pak totiž budou odvíjet další věci, jako počet stolů a židlí, které budete muset obstarat, nebo množství nádobí. A pochopitelně také množství jídla a pití – ať se nestane, že na někoho něco nezbude. Namyslet nezapomeňte také program, spoléhat se na volnou zábavu se vám totiž nemusí vyplatit, nechcete přece skončit u televizních estrád. Připravte proto reprodukovanou hudbu nebo přichystejte společenské hry. Otevřete prostor vaší fantazii a kreativitě, poslední den roku nemůže být nuda.

Proti hladu i kocovině

K silvestrovské party neodmyslitelně patří občerstvení. Na stole by tak neměly chybět chlebíčky a jednohubky na tisíc způsobů, saláty, uzeniny, sýry a něco drobnějšího na „zobání“, jako brambůrky, tyčinky či oříšky. Připravit ale můžete i něco většího pro případ, že vás přepadne hlad, třeba smažené řízky nebo grilované maso. Čím tučnější pochoutky budou, tím menší kocovina vám další den hrozí. Tuky totiž urychlují vstřebávání alkoholu.

Nápoje v hlavní roli

Zajistit musíte také dostatek nápojů, jak alkoholických, tak nealkoholických. V tomto případě se nedržte při zemi, spíš se řiďte heslem: raději víc než míň. Ať nehrozí, že se ocitnete na suchu. Chybět by určitě neměla voda, limonáda, káva ani čaj. Z alkoholu se největší oblibě těší hlavně víno. Velmi populární jsou také nejrůznější koktejly, především Mojito, Sex on the beach nebo Pina colada, jejichž základ tvoří nejrůznější destiláty. Pokud se budete chtít do jejich mixování pustit, nezapomeňte obstarat všechny potřebné ingredience. O půlnoci ke slavnostnímu přípitku s rodinou, kamarády a známými, pak přijde vhod šumivé víno, nejčastěji pravé šampaňské, které je pro výjimečné příležitosti přímo stvořené. Na ohňostroj s sebou proto alespoň jednu láhev určitě vezměte i spolu se skleničkami. Ať si máte čím přiťuknout a můžete nový rok řádně přivítat!

Facebookové komentáře

Přidat komentář