Přemýšlíte o vlastní autolakovně? Poradíme vám, co by v ní nemělo chybět!

Lak na automobilu, to je něco jako oděv u člověka. A stejně jako šaty dělají člověka, tak i kvalitní lak v podstatě dělá automobil. Je jeho vizitkou. Díky špičkově odvedené lakýrnické práci automobil může zářit do dáli a vypadat jako nový, nebo zapadnout mezi tisíce podobných automobilů. Do jaké kategorie chcete, aby spadalo vaše vozidlo, respektive vozidlo vašich klientů?

Většina motoristů prohlásí, že do první. Co tím vším chceme naznačit? Že kvalita lakýrnické práce je pro motoristu klíčová. Pokud i vy chcete odvádět nejlepší práci a jste ochotni, aby vozy opouštějící právě vaši autolakovnu, patřily do kategorie vozů zářících do dáli, zaměřte se na špičkové vybavení vaší provozovny, tedy samotné lakovny.

Špičkově vybavená autolakovna je základem

Nezbytným vybavením každé lakovny je kvalitní lakovací kabina (setkat se můžete s označením stříkací kabina), což je jakýsi box, v němž dochází k samotnému lakovacímu procesu, tedy aplikaci různých nátěrových hmot včetně tekutých nátěrů a sušení již nalakovaných částí. Na trhu se setkáte s různými modely lakovacích kabin lišícími se mezi sebou svými rozměry, stavbou i vlastnostmi. Mějte na paměti, že lakovací kabiny musí splňovat zákonem stanovené emisní limity stejně jako náležité hygienické a bezpečnostní normy.

Lakovací kabiny Nova Verta

Jedněmi z nejkvalitnějších bezesporu jsou lakovací kabiny Nova Verta, které najdete v portfoliu společnosti Naver Brno, specializující se na vybavení lakoven všeho druhu. V portfoliu značky najdete prvotřídní zdvojené lakovací a sušící kabiny pro automobily vybavené čtyřkřídlými dveřmi se čtyřmi okny, servisními dveřmi a 60 mm silnými stěnami. Kabiny samozřejmě máte možnost vybavit celou řadou volitelného příslušenství. Sama společnost je ochotna vyslyšet přání a potřeby každého zákazníka a navrhnout řešení vyhovující každému provozu. Jinými slovy vám připravit lakovnu na klíč.

Nepodceňujte roli odsávacích stěn

Velmi důležitou roli v lakovací kabině mají i odsávací stěny, jejichž hlavní funkcí je zachycování přestřiků vznikajících při lakování, očista rozpouštědly a jinými chemikáliemi zamořeného vzduchu. Ten právě prostřednictvím odsávacích stěn přímo míří k filtračnímu systému. Odsávací stěny by veškeré zplodiny vzniklé při lakování měly odsávat plynule a rovnoměrně, a tím přispět k dodržení pracovní bezpečnosti a hygienických podmínek nutných při práci v takovýchto provozech. Produkty značky Naver Brno každopádně v tomto ohledu patří mezi nejbezpečnější.

Služby od A do Z

V nabídce společnosti ovšem najdete celou řadu dalších produktů, bez nichž se vaše lakovna neobejde, jako jsou míchací boxy, přípravná pracoviště, vstupní a výstupní agregáty a další. Společnost navíc nabízí i pomocnou ruku při přípravě projektu a se získáváním potřebných povolení na úřadech. Zkrátka vám s rozjezdem vašeho byznysu pomůže. Ví totiž jak na to, tak toho využijte!