Pozvedněte svoji restauraci vhodným nábytkem

Šanci udělat na zákazníka první dojem máte jen jednu. Je jasné, že tím hlavním, podle čeho si bude vaši restauraci pamatovat, bude jídlo, ale i to, jak se v ní cítí a jakou atmosférou na něj interiér působí, může hrát důležitou roli v rozhodování, jestli se k vám vrátí či nikoliv. Naprostým základem k vytvoření příjemně vypadajícího interiéru je pak restaurační nábytek.

Vybírejte nábytek, který ladí s konceptem vaší restaurace

Do amerického bistra se nebudou hodit židle s bílým potahem, stejně jako v luxusní restauraci nemají své místo plastové židle. Restaurační nábytek tak vybírejte především s ohledem na styl a zaměření vaší restaurace. Dále do hry vstupuje vzhled místnosti, jejích dispoziční uspořádání, tvar a barva stěn.

Pohodlí zákazníků na prvním místě

Nábytek do restaurace by měl být co nejpohodlnější. Pro to potřebujete vědět, kdo bude vaším hostem, a především, jak dlouho se u vás v restauraci bude zdržovat. Pokud půjde o bistro nebo jídelnu, vystačíte si s obyčejnějšími židlemi, za předpokladu, že si vaši hosté posedí u delší večeře nebo kafíčka, doporučujeme vsadit na polstrování nebo potahy. K židlím se v takovém případě hodí područky.

Protože se v restauraci na jednom místě vystřídá několik lidí za den, myslete i na odolnost. Gastro nábytek, a zejména židle a stoly, by měly být snadno omyvatelné. Potahy na židlích se nesmí po prvních pár týdnech roztrhat.

Bar musí lákat, zde se můžete odvázat

Střídmější vzhled restaurace můžete několika způsoby rozbít a ozvláštnit. Kromě doplňků, jako jsou obrazy, tapety nebo speciální vymalování, je k tomu ideální prostor baru. Zde se odehrává ta největší show, je tak nutné sem hosty přitáhnout. Bar a barové židle se tak mohou vzhledově vymykat ostatnímu nábytku, pustit se můžete do odvážnějších tvarů i barev.