Použité pneumatiky. Jaké mají výhody?

Řešíte právě nutnost koupě nových pneumatik pro vašeho čtyřkolového miláčka, ale stojíte před otázkou, jaký typ pneumatik vybrat? Pak vám právě dnes dáme pár tipů na to, proč je výhodné pořídit si použité pneumatiky, a také jak je vybrat.

Asi největším benefitem při koupi ojetých pneumatik je jejich nižší cena. Ne vždy samozřejmě platí, že co je levné, to je kvalitní, pokud si však naleznete dobrého prodejce či spolehlivý pneuservis, můžete narazit na skutečně dobré použité pneumatiky ve skvělém stavu. Můžete se také setkat s případem, kdy naleznete nové pneumatiky s levnější cenou, než kolik budou stát ojeté pneumatiky.

Jak se to možné? Levné značky především z Asie vynikají svou velmi nízkou cenou, avšak jejich kvalita je opravdu mizivá. Pak se může stát, že vámi nalezené ojeté pneumatiky budou stát o několik tisíc víc, než budou tyto zcela nové. Promyslete si však pořádně značku i stav pneumatik a shledáte, že mohou skutečně být některé ojeté pneumatiky od známých a renomovaných značek vhodnější, než levné modely pochybných značek.

To, že chcete na pneumatikách ušetřit, není nic špatného. V nabídce je v dnešní době už velké množství ojetých pneumatik. Abyste vybrali dobře a vyhovoval vám poměr cena-kvalita, sleduje těchto pár ukazatelů, které vám poradí, že jsou pneumatiky v pořádku. Zaměřte se na vzorek. Hloubka dezénu ojetých pneumatik je logicky nižší, než je tomu u pneumatik nových, avšak je velmi snadno změřitelná. Zajímejte se také o to, jak byly pneumatiky skladovány, v jakých podmínkách, kdo byl původní majitel, jak byl vůz parkován, zda byly pneumatiky správně huštěny nebo zda nebylo vozidlo s pneumatikami havarováno.

Při koupi ojetých pneumatik se určitě vyvarujte viditelně poškozených kusů. Zkontrolujte také, zda je celá sada rovnoměrně opotřebená (nestejnoměrné ojetí mohla způsobit například špatná geometrie kol) a zda jsou pneumatiky od stejného výrobce a mají stejný průměr. Pokud si pohlídáte všechny tyto aspekty, nemusíte se bát, že byste při koupi ojetých pneumatik prohloupili.