Pouštíte se do rekonstrukce svého obydlí? Vyberte si správná okna

S příchodem letního období se spousta majitelů rodinných domů, ba i bytů v činžovních domech pouští do rekonstrukce. Samozřejmě záleží na tom, o jak rozsáhlou přestavbu se jedná. Zatímco v bytech se většinou mění staré umakartové jádro za moderní zděné, u rodinných domů dochází i k nahození nového kabátu v podobě zateplení a fasády.

Co se nejčastěji rekonstruuje?

Snad nejčastěji se provádějí kompletní rekonstrukce, tedy od podlah až po stropy. Pro tento způsob se rozhoduje spousta lidí z jednoho prostého důvodu. Všechny stavební práce se provedou najednou, tudíž později si už nikde nenaprášíte, ani si nezašpiníte nábytek a podobně. Zase na druhou stranu, tento způsob modernizace vyžaduje i vyšší investici.

Dále se rekonstruují koupelny, které dávno nejsou vnímány pouze jako místo pro vykonávání hygieny, ale i jako relaxační prostor, kde si odpočinete po náročném pracovním dni v horké lázni. Současné trendy v obkladech a dlažbách jsou naprosto jiné, než tomu bylo před dvaceti lety, takže si koupelna určitě zaslouží obměnit.

Jestliže však chcete začít zlehka, vyměňte alespoň dveře a okna, která už dávno netěsní, a tak ročně protopíte docela dost peněz.

Jak vybrat vhodná okna do domu a bytu?

Právě u oken se na chvíli pozastavíme, protože bývají nejslabšími články celé nemovitosti. Přes stará dřevěná okna uniká v zimních měsících teplo ven. Jestliže chcete tento problém vyřešit, není nic jednoduššího než okna vyměnit.

Plastová okna

Snad nejžádanější, zároveň i nejoblíbenější jsou plastová okna, která by měla být vyrobena ze špičkových profilů. Pokud byste se podívali do nabídky společnosti JIS, zjistili byste, že daná firma používá u plastových oken moderní německé kování Siegenia-Aubi. Plastová okna jako taková se vyznačují dlouhou životností, dobrými tepelněizolačními vlastnostmi a zvukovou izolací, tudíž se dají použít klidně i v domech a bytech u hlavní cesty.

Dřevěná okna

V případě, že preferujete přírodní materiál, tedy dřevo, se vám nabízí dřevěná eurookna. Zmíněná firma JIS používá výhradně české dřevo, které je mořené i v místech uzavřených spojů. Stejně jako plastová okna, tak i ta dřevěná mají perfektní izolační vlastnosti, a přitom dodávají objektu punc ojedinělosti svým vzhledem. Počítejte však s tím, že pořizovací cena této varianty je o něco vyšší.

Hliníková okna

V posledních několika letech se do popředí prodírají hliníková okna s nadčasovým designem. Jsou ideálním řešením i do luxusních prostor, kde je kladen důraz na ušlechtilost materiálů a precizní zpracování.

Podívejte se tedy do nabídky společnosti JIS, která vám zajistí nejen dodávku, ale také montáž oken. Jestliže si nevíte rady s výběrem, určitě si nechejte od odborníků poradit.