Potřebujete nový vůz? Seznamte se s výhodami operativního leasingu

Chcete si pořídit nový vůz a nevíte, co je výhodné? Na výběr máte mezi koupí nového automobilu, což představuje velkou finanční investici, případně půjčku peněz. Druhou variantou je operativní leasing, kdy máte vozidlo na určitou dobu v podstatě pronajaté za určitou měsíční částku. V čem spočívají výhody operativního leasingu? To se dozvíte v článku.

Méně starostí a nižší náklady

Hlavní výhodou operativního leasingu je jeho jednoduchost. Nemusíte řešit administrativní záležitosti, zařizovat si vlastní povinné a havarijní pojištění, pouze si zvolíte podmínky leasingu, podepíšete smlouvu a platíte uvedenou měsíční částku. Předem máte jasno v této části svého měsíčního rozpočtu a navíc se vyhnete zbytečným starostem.

Stále nový vozový park

Dalším bonusem je v případě operativního leasingu i to, že můžete pravidelně obměňovat svůj vozový park. Představte si, že uzavřete smlouvu na dva roky a po uplynutí této doby si můžete vybrat zbrusu nový a modernější vůz. Přesně takto funguje operativní leasing, a když budete chtít, jezdíte skoro každý rok v novém. To by v případě kupování vlastního automobilu bylo nejenom složité a zdlouhavé z pohledu řešení administrativy, ale nevýhodné kvůli financím, protože během prvních pár let ztratí vůz největší část své hodnoty.

Vhodné pro podnikatele, firmy i fyzické osoby

Operativní leasing se těší velké oblibě hlavně mezi podnikateli a firmami, protože pravidelnou měsíční částku je možné dávat do nákladů. Jde však také o nabídku pro běžné lidi, kteří se nechtějí trápit starostmi o své vozidlo, ale jednoduše jezdit v novém a moderním autě. Vybrané vozidlo si můžete vyzkoušet během testovací jízdy. Nabídku modelů a bližší informace k podmínkám u operativního leasingu najdete na stránkách https://podbabaoperak.cz, kde si rovnou můžete vybrat vozidlo na pohodlné ježdění.